Przedszkole nr 10 im Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach

Wpis dodał(a) Monika Koza

Dzieci z Przedszkola nr 10 im Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach wykonały wszystkie zadania z projektu "Piękna Nasza Polska Cała". A oto nasza relacja:

Zadanie nr 1.

9.11.2018 – wszystkie przedszkolaki wraz z Paniami zaśpiewały 4 zwrotki hymnu.

Zadanie nr 2.

8.11.2018 – dzieci z grupy "Pracusie" brały udział w zajęciu otwartym wraz z rodzicami „Kocham Cię Polsko” – podczas tego zajęcia utrwaliły swoją wiedzę na temat naszej Ojczyzny.

Zadanie nr 3.

9.11.2018 – odbył się apel z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości z udziałem dzieci, rodziców, pracowników przedszkola, zaproszonych gości oraz lokalnej telewizji.

Zadanie nr 4.

Grupa "Kaczuszki" nauczyła się piosenki „11 listopada”

Grupa "Pracusie" nauczyła się piosenki „Niepodległa, niepokorna”

Grupa "Słowiki" nauczyła się piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”

Zadanie nr 5.

Dzieci z grupy "Kotki" nauczyły się tańca „Trojak” i „Krakowiak”

Dzieci z grupy "Pracusie" uczyły się tańca „Trojak”

Dzieci z grupy "Słoniki" nauczyły się tańca „Polonez”

Zadanie nr 6.

Dzieci z grupy "Murzynki" nauczyły się wiersza „Katechizm Małego Polaka”

Dzieci z grupy "Marzciele" nauczyły się wiersza „Barwy Ojczyste”

Zadanie nr 7.

Wszystkie grupy w naszym przedszkolu (osiem) przygotowały na swoich salach kąciki o tematyce patriotycznej. Dodatkowo całe przedszkole przystrojone było w barwy biało-czerwone.

Zadanie nr 8.

Dzieci z grupy "Słowiki" wykonały pracę plastyczną „Strój ludowy naszego regionu” – był to strój śląski.

Zadanie nr 9.

Dzieci z grupy "Mądrale" poznały zabawę ludową „Grozik”

Dzieci z grupy "Słowiki" poznały zabawę „Kukułeczka”

Zadanie nr 10.

Dzieci z grupy "Marzciele" wraz z babcią Tinką zrobiły „Wodzionka”

Dzieci z grupy "Murzynki" wraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich piekły pierniki

Dzieci z grupy "Mądrale" piekły smaczne rogaliki

Zadanie nr 11.

„Na skrzydłach historii – Czerwionka-Leszczyny” – 16.11.2018 - wykonanie i przedstawienie dzieciom prezentacji o naszej gminie.

Zadanie nr 12.

25.09.2018 - dzieci z grupy "Słowiki" wysłały na podany adres pocztówkę z naszej miejscowości

Zadanie nr 13.

25.09.2018 -  dzieci z grupy "Słowiki" napisały i wysłały kartkę Bohaterom.

Zadanie nr 14.

23.10.2018 rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Moja mała Ojczyzna”. Na konkurs wpłynęły 24 prace. Prace zostały ocenione i nagrodzone. Nagrody zostały wręczone dzieciom podczas apelu 9.11.2018.

Zadanie nr 15

9.11.2018 w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody patriotycznej. Dzieci przygotowały wspaniałe stroje patriotyczne.

Zadanie nr 16.

10.10.2018 roku z okazji Światowego Dnia Drzewa nasze przedszkolaki posadziły „Drzewo Pamięci” na terenie ogrodu przedszkolnego.

Zadanie nr 17.

23.10 rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „To wszystko Polska” dla dzieci i rodziców. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Prace zostały ocenione i nagrodzone. Nagrody zostały wręczone dzieciom podczas apelu 9.11.2018.

Zadanie nr 18.

Dzieci z grupy "Kaczuszki" wybrały się na wycieczkę „Szlakiem historii”. Odwiedziły osiedle „Familoków”, które należą do Szlaku Zabytków Techniki. Zapaliły również znicz przy tablicy upamiętniającej Bohaterów Powstań Śląskich.

Zadanie nr 19.

Dzieci z grupy "Pracusie" (15.11.2018) i "Słowiki" zorganizowały turniej wiedzy patriotycznej „Kocham Cię Polsko!”

Zadanie nr 20.

16.11.2018 przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział w zawodach sportowych „Biało-czerwoni”

Dzieci aktywnie uczestniczyły w realizacji wszystkich zadań projektu. Ich wykonanie sprawiło nam wiele radości.

od Monika Koza

do Monika Koza