Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

SPOTKANIE Z REGIONALISTĄ


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 5 lat temu, wyświetleń 699


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W dniu 3 grudnia w Miejskim Przedszkolu nr 52 w Katowicach przeżywaliśmy BARBÓRKOWE ŚWIĘTO. Na nasze spotkanie przybył gość specjalny – regionalista z Zabytkowej Kopalni „Guido” w Zabrzu. Dzieci wystąpiły przed gościem w strojach śląskich i mundurach, prezentując okolicznościowy repertuar. Pan Ireneusz opowiadał nam o tajnikach głębokiej kopalni, o trudnej pracy górnika. Przywiózł z sobą wiele ciekawych eksponatów: lampkę górniczą i kask, bryłki węgla i srebra, szpadę do pasowania, odznaczenia i medale oraz wiele zdjęć. Dowiedzieliśmy się również o znaczeniu kolorów piór w czako górniczym, podziwialiśmy czarny mundur galowy Pana regionalisty. Mieliśmy również możliwość wysłuchania znanego wiersza o Pawle i Gawle, ale tym razem w gwarze śląskiej. Momentami było bardzo śmiesznie...Po południu wraz z rodzicami uczestniczyliśmy w Biesiadzie Śląskiej, podczas której degustowaliśmy regionalne potrawy. Było pysznie i radośnie!

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się