Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

SPOTKANIE Z REGIONALISTĄ


Wpis dodał(a) Maria Klimczak
ponad 4 lat temu, wyświetleń 563


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W dniu 3 grudnia w Miejskim Przedszkolu nr 52 w Katowicach przeżywaliśmy BARBÓRKOWE ŚWIĘTO. Na nasze spotkanie przybył gość specjalny – regionalista z Zabytkowej Kopalni „Guido” w Zabrzu. Dzieci wystąpiły przed gościem w strojach śląskich i mundurach, prezentując okolicznościowy repertuar. Pan Ireneusz opowiadał nam o tajnikach głębokiej kopalni, o trudnej pracy górnika. Przywiózł z sobą wiele ciekawych eksponatów: lampkę górniczą i kask, bryłki węgla i srebra, szpadę do pasowania, odznaczenia i medale oraz wiele zdjęć. Dowiedzieliśmy się również o znaczeniu kolorów piór w czako górniczym, podziwialiśmy czarny mundur galowy Pana regionalisty. Mieliśmy również możliwość wysłuchania znanego wiersza o Pawle i Gawle, ale tym razem w gwarze śląskiej. Momentami było bardzo śmiesznie...Po południu wraz z rodzicami uczestniczyliśmy w Biesiadzie Śląskiej, podczas której degustowaliśmy regionalne potrawy. Było pysznie i radośnie!

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!