Sprawozdanie

Wpis dodał(a) Dorota Kunda

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Izabeli Branickiej w  Białymstoku włączyli się w realizację projektu wykonując następujące zadania:

Zad.1 We wrześniu rozpoczęliśmy przygotowania do szkolnych uroczystości( ślubowania klas I i święta naszej szkoły).Dlatego wszystkie dzieci nauczyły się 4 zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.

Zad. 7 W czterech salach lekcyjnych, w których na co dzień pracujemy przygotowałyśmy kąciki patriotyczne w formie ściennych gazetek.

Zad.16  Wspólnie posadziliśmy Drzewa Pamięci, które będą rosły wraz z dorastającymi dziećmi, a nam będą przypominały, że jesteśmy ważnymi gałązkami tworzącymi historię.

Zad.18 Klasy II uczestniczyły w wycieczce „Szlakiem historii”. Zwiedziliśmy zabytkowy Pałac Branickich w Białymstoku, jedną z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej w stylu późnobarokowym określany mianem „Wersalu Podlasia. Spacerowaliśmy zwiedzając piękny ogród.

Zad.12 Nasi uczniowie drogą elektroniczną wysłali kartki do powstańców. Wspólnie redagowaliśmy życzenia.

Zad. 4 W październiku uczniowie klas I i II śpiewający w chórze Promyki uczyli się pieśni patriotycznych: „Przybyli ułani”, „Szara piechota”, oraz „Niepodległa, niepokorna”, które wykonali podczas Przeglądów i Konkursów Pieśni Patriotycznych.

Zad.8 Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu”. Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej, pod kierunkiem wychowawców namalowały farbami strój podlaski.

Zad.6. Chętni uczniowie uczyli się wierszy o tematyce patriotycznej, a 6 listopada wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim „Dumni z pochodzenia” zdobywając nagrody.

Zad.3 Apel lub inscenizacja z okazji 11 listopada- wspólnie z uczniami klas VIII i III gimnazjum współtworzyliśmy patriotyczną akademię, tworząc oprawę muzyczną. Dzieci wystąpiły czterokrotnie, gdyż przedstawienie było prezentowane społeczności szkolnej, a także rodzicom dwóch grup wiekowych.

Zad.15 Dzień Mody Patriotycznej. W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w barwy biało- czerwone. Przy dźwiękach polskiej muzyki ludowej prezentowali swoje stroje.

Zad.5 Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej poznali zasady zabawy ludowej „Jawor, jawor, jaworowi ludzie”

Zad.19 Turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham Cię, Polsko”. Turniej dotyczył znajomości polskiej historii.

Zad. 14 Konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała ojczyzna”. Dostarczono 22 prace, z których komisja wybrała 2 pierwsze miejsca, 4 drugie miejsca i 3 trzecie miejsca w kategorii klas I-III.

od Dorota Kunda

do Dorota Kunda