Obchody Dnia Pluszowego Misia w grupie Sówek

Wpis dodał(a) Ewa Chylińska

23 listopada był dla Sówek z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku dniem pełnym radości, ponieważ przez cały dzień dzieciom towarzyszyli ich ulubieńcy - pluszowe misie. Maskotki gościły tego dnia w przedszkolu w związku z obchodami Dnia Pluszowego Misia. Jeden miś ciekawie spoglądał na drugiego, dlatego dzieci przedstawiły je sobie w zabawie „Jak masz na imię?”. Wiele wrażeń wywołała obserwowana przez dzieci inscenizacja utworu Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia”, w trakcie której Sówki obserwowały przyszywanie misiowi ucha i utrwaliły zasady dotyczące właściwego korzystania z zabawek i szanowania ich, zarówno tych w przedszkolu, jak i w domu. Potem były wesołe zabawy z misiami, podczas których dzieci przytulały je, masowały im futerka, tańczyły z nimi w kółeczkach i wybrały się z nimi na jesienny spacerek zakończony misiową drzemką. Po niej Sówki rozpoznawały i nazywały znane im misie, brały udział w ćwiczeniach logopedycznych i ruchowych z elementem korektywy i zabawie matematycznej „Porównaj misie” określając, który z nich jest najmniejszy, największy i najgrubszy. Na zakończenie każde dziecko wykonało kukiełkę misia do teatrzyku lizakowego, w który dzieci bawiły się komponując dialogi. To był na prawdę wesoły dzień, pełen misiowych wrażeń.

od Ewa Chylińska

do Ewa Chylińska