Dzień dyni

Wpis dodał(a) Sylwia Świderska

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze czterolatki w czasie obchodów Dnia Dyni. W tym dniu dzieci ubrały się na pomarańczowo, a nawet niektóre przebrały się w "dyniowe stroje" wyglądały przepięknie a sala zamieniła się w dyniową krainę. Były dyniowe zabawy, konkursy, tańce i piosenki o dyni. Przedszkolaki wzieły udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody oraz ziarnko do ziarnka. Dzieci oglądały różne odmiany i okazy tego warzywa, a także sprawdzały, co znajduję się w środku dyni i jak wyglądają pestki. Dowiedziały się jakie wartości odżywcze posiada dynia oraz jakie potrawy można z niej przyrządzić. Po zabawach dzieci ozdabiały przygotowane szablony dyni,a także dynie, które przyniosły do przedszkola. Ten dzień był pełen wrażeń i radości. Na zakończenie każdy średniak otrzymał dyniowy medal. Dziękujemy rodzicom za pomoc.

od Sylwia Świderska

do Sylwia Świderska