Sprawozdanie - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Nowym Targu

Wpis dodał(a) Regina Syc

Dzieci z klasy 1 w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Nowym Targu z wielkim zapałem i chęcią realizowały poszczególne zadania projektu:

1.       Zadanie nr 1- 9.11.2018

Po odsłuchaniu i nauce "Mazurka Dąbrowskiego” dzieci o  symbolicznej godzinie 11.11. odśpiewały wszystkie zwrotki hymnu.

2.       Zadanie nr 3- 9.11.2018

Apel z okazji 11 listopada przygotowany przez wychowawcę klasy p. Reginę Syc.

3.       Zadanie nr 4- październik/listopad

Nauka piosenek o tematyce patriotycznej "Przybyli Ułani", "Pierwsza Brygada".

4.       Zadanie 5- 9.11.2018

Uczniowie poznali polski taniec ludowy - polonez, który wykonali na akademii z okazji odzyskania niepodległości.

5.       Zadanie 7

Uczniowie zorganizowali i stworzyli kącik patriotyczny, w których prócz symboli narodowych znalazły się sylwetki legionów, marszałka Piłsudskiego oraz narodowych potraw, zabytków.

6.       Zadanie 9

Dzieci  w świetlicy bawiły się w tradycyjne ludowe zabawy, "Chodzi lisek”, "Stary niedźwiedź”, "Mam chusteczkę haftowaną”.

7.       Zadanie 11

Na stroni facebook projektu opublikowana została prezentacja multimedialna o naszej miejscowości - Nowy Targ.

8.       Zadanie 12

Wysłaliśmy pocztówkę ukazującą zabytki oraz krajobraz Nowego Targu.

9.       Zadanie 13

Wysłaliśmy pocztówkę p. Ludmile Fabiszewskiej, bohaterce II wojny światowej.

10.    Zadanie 15

9.11.2018 r. przeprowadzony został Dzień Mody Patriotycznej. Dzieci ubrały się w stroje, które według nich miały ukazać piękno Polski - kolory biały i czerwony.

11.   Zadanie 18

Dzieci udały się do Muzeum Górali i Zbójników, gdzie poznały kulturę regionalną, dorobek historyczny, tradycyjne potrawy, zwyczaje.

12. Zadanie 8

Dzieci wspólnie wykonały fotobudkę ukazującą stroje ludowe naszego regionu.

od Regina Syc

do Regina Syc