Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Misie o patriotyzmie w Bibliotece Pedagogicznej


Wpis dodał(a) Ewa Chylińska
ponad 7 lat temu, wyświetleń 592


Wpis został sprawdzony przez moderatora

29 października grupa Misiów odbyła wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci obejrzały tu wystawę fotograficzną z działalności Biblioteki oraz tematyczną wystawę o „Szkolnictwie płockim w niepodległej Polsce”, prezentującą sylwetki zasłużonych płockich nauczycieli i pierwsze uczelnie wyższe w naszym mieście. Następnie Misie uczestniczyły w zajęciu edukacyjnym „Jesteśmy Polakami” prowadzonym przez panią Annę Bakierzyńską. Dzieci rozwiązały krzyżówkę, której hasło - patriotyzm, stało się punktem wyjścia do rozmowy o znaczeniu tego trudnego zagadnienia. Pomocną w wyjaśnieniu go przedszkolakom okazała się książka Joanny Olech pt. „Kto ty jesteś?” Wydawnictwa „Wytwórnia”, którą pani Ania zaprezentowała dzieciom. Dzięki niej Misie dowiedziały się, że patriotyzm ma różne oblicza i można o nim mówić w kontekście czynów na rzecz dobra i rozwoju naszego kraju. Tak więc dzieci mogą być małymi patriotami poznając historię Polski i swojego miasta, posługując się językiem ojczystym, pielęgnując tradycje, czcić pamięć o żołnierzach poległych w obronie ojczyzny, czy uczyć się i dużo czytać, aby Polska była postrzegana jako kraj mądrych ludzi. W codziennym życiu patriotyzm dzieci to także troska o przyrodę, pomoc zwierzętom, szacunek dla drugiej osoby i grzeczne zachowanie wobec innych. Po tych rozważaniach, Misie obejrzały prezentację miltimedialną „Polskie symbole narodowe”, utrwalając wiadomości dotyczące godła, flagi i hymnu Polski. A wspólne zdjęcie i podziękowanie pani Ani zakończyły wizytę w Bibliotece.    

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Ewa Chylińska



Wyślij wiadomość
do Ewa Chylińska

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Ewa Chylińska