Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Rajd Ekologiczny "Świat przyrody szanujemy - piękno Polski poznajemy"


Wpis dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 6 lat temu, wyświetleń 834


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Miejskie Przedszkole nr 93 w Katowicach od 17 lat jest organizatorem Rajdów Ekologicznych dla katowickich przedszkoli. W tym roku przebiegał on pod hasłem" Świat przyrody szanujemy - piękno Polski poznajemy", w ramach realizaji planu rocznego "Podróże z przyrodą" oraz uczczenia 100 lecia odzyskania niepodległości.  W Rajdzie brało udział 15 drużyn przedszkolnych wraz z wychowawcami i opiekunami. W trakcie Rajdu dzieci poznały pracę leśnika, dendrologa i ornitologa. Poszczególne punkty omawiały zagadnienia "Ptaki Polski", Drzewa Polski", " Zwierzęta Polski" oraz przygotowany został punkt sportowy. Dla każdej z startujących drużyn Nadleśnictwo Katowice przekazało sadzonki świerka. Ostatnie zadanie polegało na samodzielnym zrobieniu lasu w słoiku. Zabawa była fantastyczna, pogoda i humorki dopisały. Obecnie przygotowujemy się do Gry Terenowej z rodzicami " Z biegiem Wisły", w trakcie której odwiedzimy Wisłę, Kraków, Warszawę, Toruń i Gdańsk, nie opuszczając naszych, ochojeckich lasów. 

Nasze zdjęcia : https://mp93katowice.edupage.org/album/?#gallery/1797


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się