Projekt Rady Osiedla "Kapsuła czasu"

Wpis dodał(a) Katarzyna Malinowska

W lutym 2018 r. przedstawiciel Rady Osiedla Żelechowa, pan Arkadiusz Lisiński, zaproponował nam udział w przygotowaniu kapsuły czasu, która miała następnie zostać zabetonowana w wiadukcie na ul. Hożej w Szczecinie. Dzieci narysowały nasze przedszkole tak, jak wygląda obecnie i tak, jak wyobrażają je sobie za 30 lat. Do kapsuły czasu dołączyliśmy również zdjęcia, listy pracowników i wychowanków oraz nagrane wypowiedzi dzieci nt. tego, co lubią robić w przedszkolu i jak wyobrażają je sobie w przyszłości. Niestety, nie widzieliśmy zabetonowania kapsuły czasu, gdyż zgodnie z przepisami nie mogliśmy wejść na teren budowy. Zadzwoniono do nas natomiast z Radia Szczecin i poproszono, aby dzieci zaśpiewały piosenkę, której nagranie również znalazło się w kapsule czasu. Kolejną niespodziankę dla dzieci przygotował dyrektor ZDiTM. Przedszkolaki zostały zaproszone na spotkanie do zajezdni autobusowej. Od Rady Osiedla Żelechowa otrzymaliśmy upominki za zaangażowanie w tworzenie kapsuły czasu.

od Katarzyna Malinowska

do Katarzyna Malinowska