Dzień otwarty w Szkole Policji w Katowicach

Wpis dodał(a) Ewa Jeziorowska

22 września "Tygryski" z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Będzinie pojechały na pierwszy Dzień Otwarty dla Przedszkolaków w Szkole Policji w Katowicach. W hali sportowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie i symboliczne przekazanie władzy na ten dzień przez komendanta przedstawicielom przedszkoli. Pierwszą z atrakcji był pokaz sprawności policjantów, a następnie zaprezentowano tresurę psów policyjnych na terenie toru przeszkód. Przedszkolaki miały możliwość przyjrzeć się z bliska pojazdom policyjnym, założyć kaski czy kamizelki, a także zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy. Na strzelnicy dowiadywały się wielu ciekawostek na temat broni używanej w Policji, a w sali symulacyjnej policjanci przekazywali maluchom ważne wskazówki na temat zasad bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach, jak też w drodze do przedszkola. Przed budynkiem głównym sfotografowaliśmy się ze Sznupkiem. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, ale przede wszystkim "Tygryski" mogły przyjrzeć się z bliska jak szkoli się policjantów w jedynej na południu Polski Szkole Policji.

od Ewa Jeziorowska

do Ewa Jeziorowska