Polecamy Widzenie: procesy i funkcje

Widzenie: procesy i funkcje

ponad 3 lat temu Pod patronatem

Wyrusz w podróż do świata widzenia! Zobacz, jak działa cały układ wzrokowy! Jak jest zbudowana gałka oczna, jakie wyróżniamy uszkodzenia drogi wzrokowej? Jak pracuje kora wzrokowa? Jaką rolę w widzeniu odgrywa móżdżek?

Poznaj rozwój widzenia dzieci od chwili narodzin, aż do wczesnych lat szkolnych. Przeczytaj, jakie są niepokojące objawy, świadczące o trudnościach wzrokowych! Sprawdź, jakie są różnice pomiędzy specjalistami ochrony widzenia: optometrystą a okulistą! Poznaj funkcje wzrokowe: orientacyjne; ruchy oczu; widzenie obuoczne; akomodację. Dowiedz się, w jaki sposób mogą być zaburzone i jaki ma to wpływ, na naukę i pracę!  Naucz się wykonywać przesiewowe badania widzenia. Samodzielnie przeprowadź test ostrości widzenia, akomodacji, ruchów oczu lub konwergencji. Zweryfikuj, czy dziecko widzi dobrze, czy ma zaburzenia ruchów lub ustawienia gałek ocznych.

Autorka: Barbara Pakuła

Wydawnictwo Ćwiczę Oko