Polecamy Uczymy Dzieci Programować

Uczymy Dzieci Programować

ponad 6 lat temu

Nauka programowania to kształtowanie kompetencji przyszłości, bezpieczne wprowadzanie najmłodszych w cyfrowy świat. Ucząc programowania rozwijamy logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kształtujemy umiejętność pracy zespołowej, zostawiamy miejsce na rozwijanie kreatywności.

Kodowanie i programowanie nie musi być trudne, może dawać wiele radości i satysfakcji uczniom, łączyć się z aktualnie realizowanymi zagadnieniami i różnymi edukacjami. Organizatorzy II edycji ogólnopolskiego programu "Uczymy dzieci programować", czyli EduSense zachęcają do wzięcia udziału w projekcie. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji (edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa dla klas 4-8). Oddawane w ręce uczestników #ZadanieWProgramie nie wymagają wielu przygotowań. Nauczyciele wraz z scenariuszami otrzymują także karty pracy i materiały dodatkowe.

Podjemij programistyczne wyzwanie i zapisz się do projektu już dziś!

Koordynatorzy programu - Anna Świć i Rafał Mitkowski

Grupa Facebookowa