I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY pn. " WITAJCIE W NASZEJ BAJCE"

Konkurs dodał(a) Teresa Mrozowska
tydzień temu, wyświetleń 193

Dołączone pliki:

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”

REGULAMIN

ORGANIZATOR: Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Kościuszki 39, 26-500 w Szydłowiec

TERMIN NADSYŁANIA PRAC: 10. 05.2024r.

TERMIN OGŁOSZENIA WYNIKÓW: 27.05.2024r.

Inspiracją do Konkursu są V Wiosenne Potyczki pn. „Witajcie w naszej Bajce”

Cele konkursu:

• rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz wrażliwości estetycznej,
  • kształcenie umiejętności wypowiadania się różnymi technikami plastycznymi,
  • rozbudzenie zainteresowań teatrem i literaturą dla dzieci;
  • pacynka – lalka nakładana na rękę;
  • kukiełka – lalka osadzona na kiju, z luźno zwisającymi nogami i rękoma

Warunki konkursu:

1. Do konkursu zapraszamy uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach: kl.-III i IV - VIII
  2. Zadaniem uczestnika konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie pacynki, kukiełki przedstawiającej dowolną postać z bajki lub legendy.
  3. Technika wykonania - dowolna.
  4. Pacynka, kukiełka powinna być wykonana wyłącznie w formie przestrzennej, w dowolnej wielkości.
  5. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę.
  6. Szkoła dostarcza maksymalnie 5 prac.
  7. Oceniane będą: pomysłowość, inwencja twórcza, estetyka wykonania pracy.
  8. Do pracy należy dołączyć metryczkę z danymi:

-  imię i nazwisko autora pracy
- klasę
- nazwę szkoły

-  nazwę postaci

1. Do każdej pracy należy dołączyć zgodę na publikowanie wizerunku, pracy i danych osobowych na podstawie wyrażonej zgody rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika konkursu.
  2. Prace wraz z niezbędnymi dokumentami należy przesłać pocztą tradycyjną (z dopiskiem na przesyłce: I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”) lub dostarczyć osobiście do siedziby organizatora Konkursu do dnia 10.05.2024 roku.
  3. Organizator nie zwraca nadesłanych prac.

O szczegółach oraz terminie wręczenia nagród laureaci oraz szkoły zostaną poinformowani mailowo oraz telefonicznie.

Jury – Nagrody:

1. Prace konkursowe oceniać będzie komisja powołana przez Organizatora.
  2. Jury oceni prace, przyzna nagrody i wyróżnienia.
  3. Przewiduje się przyznanie I, II i III nagrody oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach: kl. I – III i IV– VIII
  4. Niniejszy Regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.
  5. Wszelkie sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem rozstrzyga Organizator.

Mgr Teresa Mrozowska

Mgr Ewelina Szcześniak