IX Regionalny Konkurs Recytatorski - "POLSCY POECI DZIECIOM"

Konkurs dodał(a) Barbara Szlufik
tydzień temu, wyświetleń 205

Zapraszamy na kolejną odsłonę konkursu recytatorskiego "Polscy Poeci Dzieciom" - dobra zabawa, nauka poprzez recytację, poznawanie literatury w łatwy i ciekawy sposób.

Cele konkursu:

- popularyzowanie twórczości poetów polskich piszących dla dzieci

- rozwijanie zdolności recytatorskich

- zainteresowanie dzieci poezją

- zachęcenie do występów na scenie

- przełamywanie nieśmiałości

- prezentacja umiejętności dzieci

- dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich

- kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

Regulamin konkursu:

1. Do udziału w konkursie recytatorskim zapraszamy dzieci z Rybnickich przedszkoli i okolic Rybnika.

1.  Konkurs przeznaczony jest dla dzieci 3,4,5 i 6-letnich. W konkursie może wziąć udział jedno dziecko z każdego przedziału wiekowego danej placówki.

1. Dzieci recytują wiersze autorów poezji dziecięcej. Prezentacja wiersza nie powinna przekroczyć 3 minut.

1.  Ocenie podlegać będzie: interpretacja tekstu poetyckiego oraz ogólne wrażenia artystyczne. Dzieci występować będą w czterech grupach wiekowych: I – dzieci trzyletnie, II- dzieci czteroletnie, III- dzieci pięcioletnie, IV- dzieci sześcioletnie. Przewidziane są 3 nagrody główne (I, II, III miejsce) w każdej grupie wiekowej. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie.

1. O wynikach konkursu zadecyduje powołane jury. Wyniki podane zostaną w dniu konkursu oraz zamieszczone na stronie internetowej przedszkola.

1.  Organizatorzy konkursu: Przedszkole nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 mieszczące się w Rybniku przy                         ul. Zebrzydowickiej 182 oraz Rada Dzielnicy Zebrzydowice.

1. Koordynatorzy konkursu p. Monika Hałacz, p. Barbara Kiełbus-Szlufik.

1. Konkurs odbędzie się dnia 16.05.2024 roku (czwartek) o godz. 09.00 do 10.30 dzieci 3- i 4-letnie, od 10.40 dzieci 5- i 6-letnie w budynku Przedszkola nr 12.

1. Zgłoszenia i pytania należy kierować do dnia 27.04.2023r. na adres e-mail:

Termin: 2024-04-27
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny