Na wiosennej łące

w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

pt. „Na wiosennej łące”

CELE KONKURSU:

·         Rozwijanie kreatywności dzieci poprzez twórczość plastyczną.

·         Promowanie dziecięcej twórczości plastycznej w szerszym środowisku.

·         Rozwijanie umiejętności dostrzegania i uwrażliwianie na piękno przyrody w najbliższym środowisku.

·         Wzbogacanie wiadomości dzieci dotyczących zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem nowej pory roku – wiosny.

·         Wyrażanie poprzez działalność plastyczną spostrzeżeń przyrodniczych.

·         Kształtowanie postaw proekologicznych.

REGULAMIN KONKURSU:

·         Konkurs przeznaczony jest dla dzieci od 3 do 6 lat z przedszkoli i punktów przedszkolnych z całego kraju.

·         Prace powinny mieć format A3 lub A4. Technika płaska dowolna: rysunek, wydzieranka, wyklejanka, collage itp. (bez materiałów sypkich).

·         Prace konkursowe należy wykonać indywidualnie.

·         Każda praca powinna zawierać na odwrocie metryczkę (wykonaną techniką komputerową): imię i nazwisko autora pracy, wiek, nazwa i dokładny adres placówki wraz z numerem telefonu oraz mailem, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana praca, a także podpisane przez rodzica oświadczenie:

Oświadczenie rodzica/ opiekuna prawnego

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz.1000) oświadczam, że wyrażam zgodę na udział mojego dziecka

……………………………………………………………………………………

w konkursie plastycznym „Na wiosennej łące” organizowanym przez Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej oraz przetwarzanie danych osobowych do celów związanych bezpośrednio z konkursem i jego promocją

……………………………………..

(data i podpis rodzica/ opiekuna prawnego)

Klauzula informacyjna

1.      Administratorem państwa danych jest Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej, ul. Krakowska 72. 24-220 Niedrzwica Duża, tel. 815116302.

2.      Dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie do celów związanych bezpośrednio z konkursem, tzn. publikacją pracy dziecka na stronie internetowej organizatora konkursu oraz do opracowania dyplomu i podziękowania.

3.      W przypadku zajęcia przez uczestnika jednego z trzech miejsc bądź wyróżnienia, organizator konkursu opublikuje na stronie internetowej imię i nazwisko uczestnika oraz adres przedszkola, z którego wpłynęła dana praca.

4.      Rodzic/ opiekun prawny może cofnąć wyrażoną zgodę w formie pisemnej na adres e- mail organizatora przedszkola: przedszkole.nk@wp.pl.

…………………………………………….

(miejscowość, data, podpis rodzica/ opiekuna prawnego)

·         Wszystkie dane proszę umieścić na odwrocie pracy. Prace bez metryczki i zgody rodziców nie będą brały udziału w konkursie.

·         Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3 – 4 - latki, 5 – 6 - latki.

·         Przewidywane są 3 nagrody główne i 1 wyróżnienie w każdej kategorii wiekowej.

·         Ilość prac z jednej placówki – 2 z każdej kategorii wiekowej (max. 4 prace z danej placówki).

·         Prace należy składać osobiście lub przesłać pocztą na adres organizatora konkursu do 5 kwietnia 2024 r.

Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej

ul. Krakowska 72

24 – 220 Niedrzwica Duża

z dopiskiem „Na wiosennej łące”

·         Prace konkursowe oceniane będą przez powołaną przez organizatora komisję, która będzie brała pod uwagę samodzielność, pomysłowość, estetykę oraz zgodność z tematyką konkursu. Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane.

·         Organizator nie bierze udziału w konkursie.

·         Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w Internecie i prezentacji na stacjonarnej wystawie. Prace nie będą zwracane i przechodzą na własność organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania ich w celu promocji konkursu i placówki.

·         Organizator nie odpowiada za zniszczenia powstałe w czasie transportu, dlatego prosimy o właściwe zabezpieczenie prac.

·         Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody i dyplomy, które zostaną przesłane pocztą. Wszyscy uczestnicy konkursu będą mogli pobrać ze strony naszego przedszkola dyplomy dla dzieci biorących udział w konkursie i podziękowania dla nauczycieli, które będą dostępne na stronie internetowej organizatora konkursu w zakładce konkursy (Na wiosennej łące).

·         Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 kwietnia 2024r.

·         Lista nagrodzonych w konkursie zostanie opublikowana na stronie internetowej naszego przedszkola www.przedszkole-nk.szkolnastrona.pl do dnia 12 kwietnia 2024r.

·         Galeria prac nagrodzonych będzie dostępna na stronie internetowej naszego przedszkola w zakładce konkursy.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Koordynatorki konkursu: Monika Chrzanowska, Joanna Palusińska - tel. kontaktowy 81 511-63-02

Termin: 2024-04-05
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski