Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci Przedszkolnych "Pisanka"

Konkurs dodał(a) Bożena Seweryn
2 miesiące temu, wyświetleń 431

Dołączone pliki:

Organizator:

Miejskie Przedszkole nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi
w ZSP nr 5 w Katowicach
aleja Roździeńskiego 88,

Cele konkursu:

• edukacja dzieci w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową,
  • kultywowanie tradycji związanej ze świętami wielkanocnymi,
  • rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci,
  • kształtowanie wyobraźni plastycznej,
  • rozwijanie zdolności manualnych.

Zasady uczestnictwa:
W konkursie mogą brać udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat

Terminy:

• Pisankę przestrzenną należy dostarczyć do przedszkola do dnia 22marca 2024r. (decyduje data stempla pocztowego)

• Rozstrzygnięcie konkursu 27 marca 2024 r.

Technika:

• Praca przestrzenna

• Wykonanie pisanki przestrzennej o dowolnej wielkości

• Możliwość zastosowania dowolnych technik

• Pisanka musi być wykonane indywidualnie, przez jednego uczestnika. Nie będą oceniane prace przygotowane grupowo.

Kryteria oceny:

• Praca wykonana własnoręcznie

• Estetyka wykonania pracy

• Pomysłowość

O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje komisja konkursowa powołana przez Organizatorów. Komisja zobowiązana jest do zachowania bezstronności podczas oceny poszczególnych prac. Decyzja komisji jest ostateczna i nieodwołalna.

Ocena prac konkursowych:

Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową według następujących kryteriów: walory artystyczne; kreatywność; oryginalność; nawiązanie do tradycji; estetyka wykonania

Prace zostają własnością Miejskiego Przedszkola nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi w ZSP nr 5 w Katowicach, organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do publikowania i reprodukcji prac konkursowych bez wypłacania honorariów. Organizatorzy nie zwracają uczestnikom prac biorących udział w Konkursie.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymają podziękowania wysłane na e-maila. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody przesłane pocztą.

Wysyłka nagród, dyplomów i podziękowań odbędzie się w terminie od 29.03.2024 r. do 12.04.2024 r.

Każda praca musi zawierać przytwierdzoną metryczkę

Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem organizatorom prawa do nieodpłatnego wykorzystywania wizerunków prac konkursowych oraz danych osobowych autorów.

Osoby odpowiedzialne za konkurs: Małgorzata Pinkosz, Bożena Seweryn, Aleksandra Pieszczek

Imię i nazwisko autora pracy

Wiek autora pracy

Nazwa i adres placówki