VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "SYMBOLE NIEPODLEGŁEJ"

Konkurs dodał(a) Aneta Kałkus
9 miesięcy temu, wyświetleń 1163

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE NR 40 W LUBLINIE

SERDECZNIE ZAPRASZA DZIECI I NAUCZYCIELI DO UDZIAŁU W VI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

„SYMBOLE NIEPODLEGŁEJ”

Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmi: „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA...”

„Piękna nasza Polska cała,

piękna, żyzna i niemała, wiele krain,

wiele ludów, wiele stolic, wiele cudów...”

/Wincenty Pol/

Cele konkursu:

1. Wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej w oparciu o wybrane pozycje literackie.

2. Doskonalenie umiejętności wyrażania swoich spostrzeżeń, wyobrażeń i przeżyć za pośrednictwem różnorodnych technik i środków plastycznych.

3. Poszukiwanie i zastosowanie ciekawych form wyrazu artystycznego, rozbudzanie postawy twórczej oraz poczucia estetyki.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3 – 6 lat uczęszczających do placówek oświatowych.

2. Dzieci pod kierunkiem nauczyciela wykonują pracę plastyczną inspirowaną wybranymi pozycjami literatury dziecięcej, a zwłaszcza fragmentem wiersza W. Pola pt. „Piękna nasza Polska cała...”.

3. Prace plastyczne w formacie A4, opatrzone drukowaną metryczką zawierającą dane autora pracy (imię i nazwisko, wiek, nazwa i adres placówki, telefon kontaktowy, adres e-mail, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana praca plastyczna),

Oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych – załącznik nr 1 oraz klauzulę informacyjną – załącznik nr 2, prosimy przesyłać na adres przedszkola:

Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 40 w Lublinie

ul. Gospodarcza 18

20-213 Lublin

4. Każda placówka przesyła maksymalnie 3 prace w terminie do dnia 6 listopada 2023 r.

5. Udział w konkursie jest jednoznaczny z przekazaniem praw autorskich na rzecz Organizatora.

6. Organizator – Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 40 w Lublinie – zastrzega sobie prawo do przyznania 3 nagród specjalnych laureatom 1., 2., i 3. miejsca. Nagrody zostaną przesłane drogą pocztową w terminie do 1.XII.2023 r.

7. Informacja o rozstrzygnięciu konkursu będzie dostępna na stronie internetowej przedszkola: http://www.przedszkole40.lublin.pl/wydarzenia od dnia 20.XI.2023 r.

8. Dla zwycięzców konkursu Organizator przewiduje nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz podziękowania dla nauczycieli. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pocztą elektroniczną (do samodzielnego wydruku) pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele pod kierunkiem których zostały wykonane prace – podziękowania.

Osoby do kontaktu:

Magdalena Zając