"EKOTORBA DLA SENIORA" - Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Techniczny

Konkurs dodał(a) Edyta Kącka
rok temu, wyświetleń 475

Przedszkole nr 55 w Bielsku-Białej zaprasza dzieci przedszkolne i ich rodziny do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Technicznym o tematyce ekologicznej - „EKOTORBA DLA SENIORA”.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i własnoręcznym wykonaniu przez rodzinę torby wielokrotnego użytku z tkanin pochodzących z recyklingu w duchu zero waste. Zero waste w dosłownym tłumaczeniu znaczy „brak śmieci” lub „brak marnowania.” To styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów. Najciekawsze i najbardziej funkcjonalne ekotorby zostaną przekazane osobom starszym i samotnym.

ORGANIZATOR: Przedszkole nr 55 43-300 Bielsko-Biała, ul. Sternicza 4

tel.: (33) 811 68 54, e-mail: pm55@cuw.bielsko-biala.pl

www: https://p55.eduportal.bielsko.pl

CELE KONKURSU:

- angażowanie dzieci w działania proekologiczne i charytatywne,

- propagowanie idei proekologicznego stylu życia,

- uwrażliwienie dzieci na problemy środowiska przyrodniczego,

- rozwijanie u dzieci empatii i wrażliwości na potrzeby innych ludzi,

- podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej dzieci,

- przeciwdziałanie izolacji społecznej osób starszych i samotnych,

- rozbudzanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności,

- promowanie twórczości i dobroczynności,

- zacieśnianie więzi rodzinnych.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs adresowany jest do wychowanków przedszkoli i ich rodzin.

2. Praca konkursowa powinna być wykonana z tkaniny/dzianiny (preferowana recyklingowa) w zgodzie z ideą zero waste. Wielkość torby i technika wykonania są dowolne (może to być np. grafika, malarstwo na tkaninie, patchwork itp.)

3. Do pracy należy przymocować metryczkę z następującymi danymi: imię i nazwisko dziecka, wiek, nazwa i adres placówki, telefon, imię i nazwisko opiekuna oraz jego adres e-mail (załącznik nr 1).

4. Do pracy należy dołączyć: pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział w konkursie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestników i opiekunów (załącznik nr 2 i 3).

5. Dane uczestników konkursu są zbierane do celów związanych z organizacją i przeprowadzeniem konkursu, a w szczególności w celu publikacji listy laureatów.

6. Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście bądź drogą pocztową na adres:

ul. Sternicza 4,

z dopiskiem: konkurs „EKOTORBA DLA SENIORA”

7. Prace konkursowe należy przesłać do dnia 11 kwietnia 2023 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Prace nadesłane po terminie nie będą brane pod uwagę.

8. Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny prac i wyłoni laureatów konkursu.

9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 kwietnia 2023 r.

10. Prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów: oryginalność, pomysłowość, wykonanie techniczne, wrażenie estetyczne, funkcjonalność, wkład pracy.

11. Decyzje jury są ostateczne i nieodwołalne.

12. Wyniki zostaną opublikowane na stronie https://p55.eduportal.bielsko.pl

13. Przewidziane są 3 nagrody główne (I, II, III miejsce) oraz ewentualne wyróżnienia. Dla autorów nagrodzonych oraz wyróżnionych prac przewidziane są nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

14. Nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu zostaną przesłane pocztą tradycyjną.

15. Dyplomy w wersji cyfrowej dla pozostałych uczestników konkursu zostaną przesłane pocztą e-mail.

16. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na zorganizowanej przez Organizatora wystawie stacjonarnej oraz wirtualnej.

17. Prace zgłoszone do konkursu pozostają do dyspozycji Organizatora konkursu, który po wystawie przekaże je jako darowiznę osobom starszym i samotnym.

Osobami kontaktowymi są: Edyta Kącka, Edyta Mendrek, Karolina Urbaniec.

Pytania odnośnie konkursu można kierować na adres e-mailowy: ekotorba.dla.seniora@wp.pl można również śledzić naszą facebookową stronę.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!! :-)

Regulamin w załączniku.

Termin: 2023-04-11
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski