Międzyprzedszkolny opolski konkurs - Dywanik sensoryczny

Międzyprzedszkolny opolski konkurs sensoryczno-plastyczny

„Dywanik sensoryczny”

I. Organizator konkursu:

Organizatorkami konkursu są nauczycielki Przedszkola Publicznego nr 54 w Opolu – Iwona Łazarska i Anna Krzywicka-Ustrzycka.

II. Cele konkursu:

1. Rozwijanie zdolności manualnych.

2. Uwrażliwianie dziecka na dotyk pod postacią różnorodnych materiałów.

3. Promowanie ciekawych rozwiązań sensorycznych oraz własnych pomysłów.

III. Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Do udziału w konkursie mogą przystąpić grupy przedszkolne z przedszkoli publicznych i niepublicznych miasta Opole.
  2. Udział w konkursie polega na wykonaniu dywanu sensorycznego, po którym będzie można swobodnie chodzić.
  3. Dywan może składać się od minimum 2 do maksimum 4 fragmentów materiałów/sztywnych kartek/kartonów/ lub innego materiału bazowego o wielkości formatu A4.
  4. Dywan tworzy cała grupa przedszkolna wraz z udziałem nauczyciela.
  5. Grupy, które mogą brać udział w konkursie, to dzieci w wieku 5-6 lat.
  6. Udział w konkursie mogą brać grupy ogólnodostępne oraz integracyjne.
  7. Jedna grupa przedszkolna wykonuje jeden dywan.
  8. Materiał wykonania: dowolna forma zastosowanych materiałów wypukłych lub płaskich tak, aby były na stałe umocowane do materiału bazowego i nie ulegały kruszeniu się pod wpływem nacisku stóp dzieci.
  9. Czas trwania konkursu: od 08.03.2023 r. do 29.03.2023 r.
  10. Nauczyciele dostarczają prace osobiście do Przedszkola Publicznego nr 54 w Opolu lub pocztą polską na adres: ul. Hubala 19  45-266 Opole; tel. 604-601-023 z zachowaniem terminu trwania konkursu oraz odpowiednim zabezpieczeniem dywanu sensorycznego przed zniszczeniem podczas transportu.
  11. Do zapakowanej pracy prosimy załączyć kartkę z adnotacją o odbiorcy: Łazarska/Krzywicka-Ustrzycka.
  12. Dodatkowo do pracy należy dołączyć kartkę z następującymi danymi, które prosimy wypisać pismem drukowanym:

- nazwa grupy przedszkolnej wykonującej dywanik,

- nazwa przedszkola,

- adres przedszkola,

- nr telefonu przedszkola,

- mail przedszkola,

- imię i nazwisko nauczyciela, pod nadzorem którego została wykonana praca.

IV.  Rozstrzygnięcie konkursu:

1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu tygodnia od daty jego zakończenia.
  2. Wyniki konkursu będą umieszczone na stronie internetowej Przedszkola Publicznego nr 54 w Opolu.
  3. Dla zwycięskich grup przedszkolnych za zajęcie I-go, II-go, III-go miejsca (może być sytuacja miejsc ex aequo) przewidziana jest wspólna nagroda książkowa oraz dyplom dla grupy przedszkolnej.
  4. Przewidziane są również dyplomy za wyróżnienia, które będą wysłane na wskazane adresy mailowe placówek.
  5. Nagrody zostaną dostarczone do placówek przez organizatorów.
  6. Z powodu nieprzewidzianych okoliczności wyniki konkursu mogą być opublikowane
    w późniejszym lub wcześniejszym terminie.
  7. Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.
  8. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin oraz umieszczenie na stronie internetowej organizatora danych związanych z realizacją konkursu (nazwa grupy przedszkolnej oraz nazwa przedszkola).

Termin: 2023-03-29
Zasięg konkursu: Wybierz
Uczestnicy: Dzieci i nauczyciele
Uwagi: konkurs dla opolskich przedszkoli