Ogólnopolski konkurs plastyczno-techniczny "Sposób na emocje'"

Konkurs dodał(a) Dominika Beszta-Borowska
rok temu, wyświetleń 2440

Dołączone pliki:

Zachęcamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie plastyczno-technicznym "Sposób na emocje"

Regulamin ogólnopolskiego konkursu plastyczno - technicznego:

1. Cele konkursu

• Kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji;
  • Kształtowanie przekonania, że nie ma „złych” emocji, wszystkie emocje są nam potrzebne, tworzą część tego kim jesteśmy;
  • Kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami;
  • Kształtowanie poczucia własnej wartości;
  • Rozwijanie słownictwa określającego różne stany emocjonalne i uczuciowe;
  • Kształtowanie postaw prospołecznych i zapobieganie zachowaniom aspołecznym.

2. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przedmiotu, który posłuży do wyrażania emocji lub ich regulowania.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat.

3. Informacje ogólne

• Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 50 w Rybniku;
  • Prace konkursowe z dopiskiem ,,Konkurs – sposób na emocje” wraz z metryczką (załącznik nr 1), dołączoną kartą zgłoszenia dziecka (załącznik nr 2) i podpisaną zgodą rodziców (załącznik nr 3) należy dostarczyć/ wysłać do 31.10.2022 roku (decyduje data wysyłki widoczna na stemplu pocztowym) na adres:

Przedszkole nr 50 w Rybniku, ul. Sztolniowa 29c, 44-251 Rybnik

• Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym;
  • Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach:

I kategoria- 3-4 latki

II kategoria- 5-6 latki

• Z uwagi na powołanie niezależnego i neutralnego jury w konkursie mogą brać udział wychowankowie z Przedszkola nr 50, które jest organizatorem.

4. Regulamin

• Praca konkursowa powinna być wytworem pracy dziecka przy pomocy osoby dorosłej;
  • W konkursie oceniane będą tylko prace indywidualne;
  • Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę;
  • Jedna placówka może dostarczyć maksymalnie dwie prace;
  • Praca konkursowa ma być pracą plastyczno - techniczną wykonaną w formie przestrzennej;
  • Każda praca musi być opatrzona metryczką: imię i nazwisko dziecka oraz wiek (metryczkę proszę stabilnie przypiąć do pracy konkursowej, załącznik nr 1). Dołączyć należy również uzupełnioną kartę zgłoszenia (załącznik 2) oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (załącznik 3);
  • Kolejno, koordynatorzy konkursu przydzielą losowo każdej pracy numer, w celu dokonania sprawiedliwej oceny;
  • Oceny prac dokona komisja powołana przez koordynatorów konkursu;
  • Komisja konkursowa podczas oceny poszczególnych prac będzie brała pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem, prezentację ogólną, estetykę i staranność; pomysłowość i oryginalność, różnorodność użytych materiałów;
  • Wszystkie prace konkursowe zostaną wyeksponowane w holu przedszkola;
  • Każda praca konkursowa zostanie również sfotografowana i umieszczona w galerii zdjęć na stronie internetowej Przedszkola nr 50 w Rybniku;
  • Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora, zostanie z nich stworzony „Kącik emocji” w przedszkolu.
  • Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

5. Rozstrzygnięcie konkursu

• Ogłoszenie wyników nastąpi 15.11.2022r. Lista nagrodzonych osób zostanie opublikowana na stronie internetowej przedszkola: http://www.p50.miastorybnik.pl.
  • Wszyscy uczestnicy otrzymają drogą mailową dyplomy, a nauczyciele podziękowania za udział w konkursie.
  • Nagrody dla zdobywców I, II i III miejsca zostaną wysłane do właściwej placówki.

6. Uwagi końcowe

lub pod numerem tel. 667 219 338;

• Koordynatorzy konkursu: Aneta Fetter, Katarzyna Koziołek, Ewelina Zniszczoł, Aleksandra Wengerska, Dorota Popek, Dominika Beszta- Borowska.

Pozdrawiamy!

Termin: 2022-10-31