Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Razem ze Słonkiem w Czterech Porach Roku

Konkurs dodał(a) Katarzyna Szmechel
rok temu, wyświetleń 3043

W świecie, w którym jesteśmy zabiegani, często sfrustrowani potrzebujemy odskoczni, złapania oddechu. W takich momentach życia najczęściej wracamy do korzeni, czyli do natury, przyrody, która tak naprawdę na co dzień nas otacza, ale często w wirze obowiązków jej nie zauważamy.  Odnośnie powrotu do natury chciałyśmy zaproponować projekt oparty na dawnej literaturze,  ale ściśle związanej  z przyrodą. Chcemy zachęcić do odkrywania przez dzieci przyrody na podstawie  pomysłów zaczerpniętych z książki Marii Kownackiej „Razem ze słonkiem”.  Pragniemy, aby dzieci czerpały radość z poznawania tajemnic naszego pięknego otoczenia, realizując nasze propozycje projektowe.

Nasz projekt ma również na celu wspomaganie i stymulowanie prawidłowego rozwoju mowy. Chcemy zwrócić uwagę na możliwość wczesnego zapobiegania  wadom wymowy poprzez częste i systematyczne ćwiczenia oparte na zabawie.

Naszym celem jest także uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody oraz na wykształcenie u nich postawy szacunku do otaczającego świata.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Termin: 2023-10-01
Zasięg konkursu: Wybierz