Ogólnopolski konkurs dla nauczycieli "Scenariusz teatrzyku dla dzieci"

Konkurs dodał(a) Katarzyna Sobolewska
rok temu, wyświetleń 878

Pałac Młodzieży w Katowicach oraz Miejskie Przedszkole nr 16 w Katowicach

serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli wychowania przedszkolnego

„SCENARIUSZ TEATRZYKU DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM”

KONKURS OBJĘTY JEST HONOROWYM PATRONATEM PAŁACU MŁODZIEŻY W KATOWICACH

Organizatorami konkursu są:

mgr Katarzyna Świerzy oraz mgr Katarzyna Sobolewska- Kwiecień,

nauczyciele wychowania przedszkolnego

Celem konkursu zachęcanie nauczycieli do działań twórczych, mających na celu stworzenie scenariusza przedstawienia teatralnego dla dzieci, który potencjalnie mógłby zostać wykorzystany w pracy nauczycieli wychowania przedszkolnego
i zrealizowany w oparciu o grę aktorską wychowanków placówki przedszkolnej.

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:
  • Twórczej – nauczyciele – autorzy scenariusza są autorami tekstów wykorzystanych w przedstawieniu; mile widziane autorskie pomysły scenariuszy, dopuszcza się możliwość oparcia scenariusza na kanwie znanych baśni i utworów literackich dla dzieci (z podaniem ich tytułu i autora); dopuszcza się wykorzystanie utworów muzycznych udostępnionych na popularnych platformach streamingowych
  • Inspirowanej – nauczyciele – tworzą scenariusze w oparciu o fragmenty tekstów literackich innych autorów (z podaniem imienia i nazwiska autorów oraz tytułu cytowanego tekstu); dopuszcza się możliwość oparcia scenariusza na kanwie znanych baśni i utworów dla dzieci (z podaniem ich tytułu i autora);  dopuszcza się wykorzystanie utworów muzycznych udostępnionych na popularnych platformach streamingowych
  1. Scenariusze spektakli biorących udział w przedstawieniu powinny zawierać przekaz, dostosowany do możliwości intelektualnych dziecka w wieku przedszkolnym.
  2. Scenariusz powinien być spójny w treści i formie.
  3. Teksty scenariuszy powinny zostać dostarczona w dwóch wersjach: pliku tekstowego (doc, docx, txt) oraz w formie nieedytowalnej PDF.
  4. Każdy scenariusz powinien być opatrzony nagłówkiem zawierającym: tytuł przedstawienia, imię nazwisko autora, dane placówki, kategorię konkursową, w której bierze udział scenariusz: autorski, inspirowany.
  5. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie i przesłanie organizatorom załącznika nr 1.
  6. Na początku scenariusza prosimy o:

- wymienienie postaci

- krótki opis niezbędnej dekoracji

- spis niezbędnych rekwizytów

1. Termin nadsyłania konkursowych scenariuszy: 17.06.2022 r.

2. Scenariusze należy przesłać na następujący adres email:

mp16konkursy@gmail.com

Dodatkowe informacje:

1. Każdy z uczestników konkursu otrzyma drogą mailową dyplom potwierdzający udział w konkursie – do samodzielnego wydrukowania. Dyplomy zostaną wysłane pod adres e-mail, za pośrednictwem którego dotrze do nas praca konkursowa.
  2. Nagrody oraz dyplomy za zajęcie miejsca w konkursie zostaną wysłane pocztą do końca czerwca 2022.
  3. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Miejskiego Przedszkola nr 16 w Katowicach, stronie internetowej Pałacu Młodzieży, FB Doradcy Metodycznego: Doradca w przedszkolu Dorota Kozioł - Żurawska
  4. Nagrody przewidziane są dla 1, 2, 3 miejsca w dwóch wymienionych wyżej kategoriach.
  5. Organizator zastrzega sobie prawo zwiększenia ilości nagród.
  6. Kontaktowy numer telefonu: 32 252 53 32

*Bajka – krótki utwór literacki zawierający morał (pouczenie), często jest wierszowany, czasem żartobliwy. Morał może znajdować się na początku (promythium) lub na końcu (epimythium) utworu albo wynikać z jego treści. Istotną cechą bajki jest alegoryczność. Bohaterami bajek mogą być ludzie, a także zwierzęta, przedmioty i zjawiska, które uosabiają typy ludzkie, cechy charakteru lub przeciwstawne poglądy i stanowiska.

Źródło : https://pl.wikipedia.org/wiki/Bajka

OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

„SCENARIUSZ TEATRZYKU DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM”

1. Imię i nazwisko autora scenariusza bajki  …………………………..
  1. Adres @/nr telefonu……………………………………………………..
  2. Nazwa i dokładny adres placówki………………………………………

4. Oświadczenie autora pracy

Świadoma odpowiedzialności prawnej oświadczam, że niniejszy scenariusz

został opracowany przeze mnie i nie zawiera treści uzyskanych w sposób

niezgodny z obowiązującymi przepisami.

………………………………………………….

Data , czytelny podpis autora

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez

organizatorów konkursu dla nauczycieli :

„SCENARIUSZ TEATRZYKU DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM”.

Wyrażam zgodę na publikację mojej pracy/scenariusza na portalu społecznościowym Facebook Pałacu Młodzieży w Katowicach i stronie internetowej Pałacu Młodzieży w Katowicach, Facebook Doradca w przedszkolu Dorota Kozioł - Żurawska  oraz stronie internetowej Miejskiego Przedszkola nr 16 w Katowicach.

………………………………………………….

Data , czytelny podpis autora