Ogólnopolski konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater z książki"

Konkurs dodał(a) EDYTA SZYMAŃSKA
rok temu, wyświetleń 1571

Regulamin Ogólnopolskiego konkursu plastycznego

„Mój ulubiony bohater z książki”

Realizowany w ramach PROGRAM WIELOLETNI „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025” – PRIORYTET 3

ORGANIZATORZY:

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 13 W PUŁAWACH

UL. MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE 7B

24-100 PUŁAWY

Ogólnopolski konkurs plastyczny przeznaczony  dla dzieci w wieku 4-5 lat.

Celem konkursu jest:

- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych dzieci;

- rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci

- rozwijanie zainteresowań książką

Zasady uczestnictwa:

- Wykonanie ilustracji przez dziecko na podstawie wysłuchanej bajki

- prace mogą być wykonane dowolną techniką (pastele, kredka, farba), format A4

- prace na konkurs zgłaszają placówki oświatowe

- Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest dostarczenie - nadesłanie pracy wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową do dnia 15.06.2022 r. do Miejskiego Przedszkola Nr 13 w Puławach; decyduje data dostarczenia do placówki ,nadesłane prace będą zaprezentowane na stronie internetowej. Miejskiego Przedszkola nr 13  w Puławach oraz udostępnione na wystawie poświęconej konkursowi w placówce.

Ocena i nagrody:

- Jury oceniać będzie:

• Kreatywność plastyczna
  • samodzielność wykonania pracy przez dziecko,
  • zgodność z tematyką,

- Nagrody przewiduje się za trzy pierwsze miejsca. Jury może przyznać nagrody książkowe dla wyróżnionych prac.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu  29.06.2022 r. Informacja na temat nagrodzonych i wyróżnionych prac na stronie internetowej placówki do dnia 30.06.2022r.

Dyplomy w formie elektronicznej będą przesłane na e-mail, natomiast nagrody przekazane uczestnikowi konkursu do placówki oświatowej, do której uczęszcza dziecko osobiście bądź za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Termin: 2022-06-15
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski