Mieszkańcy majowej łąki - w nurcie "Trash art"

Konkurs dodał(a) Magdalena Grabowska

Dołączone pliki:

Przedszkole nr 85 w Lublinie

Zaprasza do udziału w ogólnopolskim przeglądzie prac plastyczno - technicznych pt.

„Mieszkańcy majowej łąki” - w nurcie „Trash art”

pod patronatem dyrektora przedszkola – Bożeny Mazur.

W związku z określeniem jednego z kierunków polityki oświatowej opublikowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2021/2022
„Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach, rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne”,

pragniemy zaprosić wszystkie dzieci od 3 do 6 lat, do udziału w ogólnopolskim przeglądzie prac plastycznych
pt.„Mieszkańcy majowej łąki ” - w nurcie „Trash art”.

Organizator: Przedszkole nr 85 w Lublinie

Cele przeglądu:

·       Rozwijanie uzdolnień artystycznych.

·       Popularyzacja działań plastycznych i wymiana doświadczeń.

·       Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

·       Poszerzenie wiedzy i zainteresowań związanych z ekosystemem łąki oraz jej mieszkańcami.

·       Kształtowanie pojęcia recykling.

·       Zaangażowanie społeczności przedszkolnej do działań proekologicznych na rzecz środowiska naturalnego.

Warunki i zasady uczestnictwa:

Przegląd przeznaczony jest dla dzieci z przedszkoli w wieku od 3 do 6 lat.

·       Jedna placówka może dostarczyć maksymalnie 1 pracę. Każda praca powinna być wykonana przez jedno dziecko pod kierunkiem jednego nauczyciela.

·       W przeglądzie będą brane pod uwagę prace plastyczno – techniczne wykonane w nurcie „Trash art”  przestrzenne lub pół przestrzenne w formacie A4, A3, bez użycia materiałów sypkich.

·       Każda praca powinna zawierać metryczkę (imię, nazwisko i wiek dziecka, pełną nazwę i adres placówki, adres e- mail, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana). Metryczka powinna być umieszczona w prawym dolnym rogu, z tyłu pracy, w przypadku pracy przestrzennej trwale do niej przypięta.

·      Do prac należy dołączyć oświadczenie Rodziców/ Opiekunów Prawnych dziecka o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

·      Prace należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:

ul. Onyksowa 8

20- 582 Lublin

z dopiskiem: przegląd “Mieszkańcy majowej łąki”.

·       Termin dostarczenia prac do 20.05.2022 r.

·      Galeria prac zostanie wystawiona w holu i szatni Przedszkola nr 85, ul. Onyksowa 8, 20-582 Lublin w dniach 23-27.05.2022r oraz w holu Filii
nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ul. Bursztynowa 20, w dniach 30.05–03.06.2022r. Fotorelacja z wystawy zostanie zamieszczona na stronie internetowej Przedszkola nr 85 w Lublinie.

·      Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dzieci, biorących udział w ogólnopolskim przeglądzie prac plastyczno - technicznych oraz ich opiekunów (Ochrona danych osobowych – klauzula informacyjna w punkcie IV Regulaminu; Załącznik nr 1 - zgoda na przetwarzanie danych osobowych).

·      Prace konkursowe pozostają do dyspozycji Organizatora i przechodzą na jego własność, a dostarczenie prac jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację.

·      Podziękowania za udział w przeglądzie dla dzieci i nauczycieli zostaną przesłane drogą elektroniczną na podane adresy e-mail.

Koordynatorzy przeglądu:

Magdalena Grabowska

Urszula Krzyżanowska

Edyta Pawłowska-Dudek

Karolina Żurek

Termin: 2022-05-20
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski
Uczestnicy: Dzieci
Uwagi: prace powinny zawierać dopisek: Przegląd "Mieszkańcy majowej łąki"

Przedszkole nr 85 w Lublinie
Onyksowa 8