V Ogólnopolski Konkurs dla nauczycieli i dzieci- ,,Dzieci piszą wiersze"

Konkurs dodał(a) Wioletta Pilarczyk

V Ogólnopolski Konkurs dla nauczycieli i dzieci -

,,Dzieci piszą wiersze" – najciekawszy wiersz prezentujący daną grupę przedszkolną

Organizator konkursu- Przedszkole BAJKA w Gębicach

Cele konkursu:

• rozbudzanie aktywności twórczej dzieci w zakresie układania wierszy podczas pracy zespołowej,
  • uwrażliwienie na piękno poezji i literatury,
  • rozwijanie ekspresji werbalnej i pozawerbalnej dziecka,
  • rozwijanie wyobraźni i fantazji,
  • kształtowanie i wzbogacanie osobowości dziecka,
  • stwrzanie sytuacji sprzyjających wyrażaniu przez dzieci swoich przeżyć i nastrojów,
  • promocja współczesnej roli przedszkola,
  • popularyzacja zadań, działań wychowawczych i edukacyjnych w placówce,
  • wymiana doświadczeń między przedszkolami

Regulamin:
1. Przedmiotem konkursu jest ułożenie wiersza  o swojej  grupie przedszkolnej  , a następnie zapisanie go  w formie papierowej przez nauczyciela.

2. Termin nadsyłania prac: do 27.05.2022 r. (decyduje data wpływu) na adres:

ul. Rynek 11

88-330 Gębice

z dopiskiem: Konkurs dla nauczycieli i dzieci-,, Dzieci piszą wiersze"

1. Ogłoszenie wyników: do 24 czerwca 2022 r.

2. Prace powinny zawierać metryczkę:  imię i nazwisko nauczyciela, nazwę grupy, adres placówki wraz z numerem  telefonu oraz e-mail.

3.  Do każdej pracy prosimy dołączyć:
  • zgodę nauczyciela na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu danych osobowych – załącznik nr 1 do Regulaminu;
  • zgodę nauczyciela na wykorzystanie pracy w celach określonych w regulaminie konkursu - załącznik nr 1 do Regulaminu.
  1. Prace bez w/w dokumentów  nie wezmą   udziału w konkursie.

2. Każda grupa przedszkolna wraz  z nauczycielem  może  przesłać 1 wspólnie ułożony wiersz. W konkursie nie wezmą udziału prace indywidualne. Ocenie podlegają wyłącznie prace tworzone przez grupę, zespół.

3. Kryteria oceny: oryginalność, kreatywność, zgodność z tematem, praca zespołowa

4. Oceny dokona Jury powołane przez organizatora konkursu.

5. Wyniki konkursu wraz z nazwiskami laureatów zostaną opublikowane  na stronie   bajkagebice.pl

6. Nadesłane prace nie będą zwracane.

7. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców zostaną przesłane pocztą, podziękowania za udział pocztą elektroniczną.

8. Ochrona danych osobowych – klauzula informacyjna.

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), przekazujemy Pani/Panu poniższe informacje związane z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych.

Administrator Danych

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest:

ul. Rynek 11

Reprezentowane przez Dyrektora Wiolettę Pilarczyk

Z AD można się skontaktować:

• poprzez adres e-mail: przegebice@wp.pl
  • telefonicznie pod numerem: 52 315 04 17

mgr inż. Sebastian KOPACKI – inspektor.rodo@gmail.com

Cele przetwarzania oraz podstawa prawna

przetwarzania

Pani/Pana dane osobowe będą:

1. przetwarzane celem udziału w konkursie (art. 6 ust. 1 lit a RODO)

Okres, przez który będą przetwarzane

Pani/Pana dane osobowe będą:

1. przetwarzane w celu udziału w konkursie na zasadach określonych w regulaminie konkursu;
  2. przez okres archiwizacji wymagany w przepisach powszechnie obowiązującego prawa,
  3. przetwarzane w celu ustalenia lub dochodzenia roszczeń lub obronie przed roszczeniami przez okres dozwolony w przepisach powszechnie obowiązującego prawa dotyczącego przedawnienia roszczeń.

Odbiorcy danych

Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być:

1. prasa lokalna oraz inne media wskazane w regulaminie konkursu;
  2. podmioty, którym AD udostępnia dane osobowe na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia (o ile przepisy prawa nie nakazują AD dalszego ich przetwarzania), ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych.

Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podanie Pani/Pana danych osobowych jest dobrowolne.

Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości uczestnictwa w konkursie. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu.

Osoby odpowiedzialne: Wioletta Pilarczyk

Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres e-mail: przegebice@wp.pl lub pod nr tel. 52 315 04 17

,, Dzieci piszą wiersze"

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. celem udziału w konkursie.

……………………………………………..

( podpis nauczyciela)

Wyrażam zgodę  na wykorzystanie pracy przez Organizatora Konkursu w celach określonych

w regulaminie konkursu