OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI NA RYMOWANKĘ - DBAM O SWÓJ ORGANIZM

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI NA RYMOWANKĘ

„DBAM O SWÓJ ORGANIZM”

I. Organizator konkursu:

Organizatorem konkursu są nauczyciele Przedszkola Publicznego nr 54 w Opolu – mgr Iwona Łazarska i dr Anna Krzywicka-Ustrzycka.

II. Cele konkursu:

1. Rozwijanie zdolności i kompetencji językowych;
  2. Budzenie u dzieci zainteresowania rymowaniem;
  3. Promowanie i rozpowszechnianie swoich pomysłów literackich.

III. Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Udział w konkursie może wziąć nauczyciel z przedszkolakiem z przedszkola publicznego lub niepublicznego z całej Polski.
  2. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat.
  3. Udział w konkursie może wziąć 1 wybrane przez nauczyciela dziecko z każdej grupy przedszkolnej 5-cio i 6-cio latków lub z grupy mieszanej.
  4. Udział w konkursie polega na napisaniu/podyktowaniu przez dziecko przy współpracy nauczyciela wesołej rymowanki/wiersza na temat dbania o organizm ludzki i rozpowszechniania zdrowego stylu życia.
  5. Do konkursu należy przygotować tylko 1 rymowankę/wiersz, której wielkość wersów zależy od inwencji twórczej dziecka, ale nie mniej niż 6 wersów.
  6. Rymowanka musi być utworem przygotowanym specjalnie do tego konkursu.
  7. Nauczyciel jest zobowiązany do zebrania zgody od rodzica przedszkolaka na publikowanie danych dziecka (imienia, nazwiska, wieku, nazwy przedszkola, do którego uczęszcza dziecko), którą sam przygotowuje i przechowuje w swojej placówce.
  8. Napisany utwór należy wysyłać w formacie doc lub PDF na adres mailowy: konkurs.pp54@wp.pl do dnia 15.05.2022 r. z tytułem „konkurs literacki na rymowankę” oraz z załącznikiem (zgoda na przetwarzanie przez organizatora konkursu danych osobowych nauczyciela i dziecka).
  9. Do treści maila nauczyciel wpisuje następujące dane:
  • imię i nazwisko dziecka,
  • wiek dziecka,
  • tytuł utworu,
  • pełna nazwa przedszkola,
  • adres przedszkola, nr telefonu, adres mailowy,
  • nazwisko nauczyciela przygotowującego dziecko do konkursu, adres e-mail.

10. Czas trwania konkursu: od 19.04.2022 r. do 15.05.2022 r.

11. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 27.05.2022 r. Zwycięzcy otrzymają informację na temat wygranej na zwrotny adres mailowy oraz wiadomość zostanie upubliczniona na stronie www.blizejprzedszkola.pl (zakładka społeczność – konkursy i wyniki).

12. Dla zwycięzców I-go, II-go, III-go miejsca (może być sytuacja miejsc ex aequo) przewidziane są nagrody, które zostaną wysłane pocztą polską na wskazany adres przedszkola w mailu. Dla osób wyróżnionych zostaną nadesłane dyplomy w formie skanów na adresy e-mailowe, a dla pozostałych osób dyplomy za udział w konkursie (również wysłane mailowo do samodzielnego wydruku). Nauczyciel otrzyma podziękowanie.

13. Z powodu nieprzewidzianych okoliczności wyniki konkursu mogą być opublikowane w późniejszym terminie.

14. Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

15. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.

Termin: 2022-05-15
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski