Kocia muzyka - konkurs plastyczny

Konkurs dodał(a) Maria Tomaszewska

Na konkurs napłynęło  około 500 prac:191 prac dzieci w wieku przedszkolnym, 222 prac dzieci z klas młodszych
79 prac dzieci z klas starszych

Jury, w składzie: Sylwia Kuligowska, Małgorzata Nowak, Monika Stankiewicz, Katarzyna Waszczuk, Urszula Bednarek, Anna Toporowska, Agata Łukaszewicz, Kornelia Wolska, Iwona Rubacha wybrało laureatów:

PRZEDSZKOLAKI

II miejsce ex aequo "Przytulanka" Patrycja Cegiela Częstochowa 14 punktów
II miejsce ex aequo "Kocia opera "Anna Duda kl. IV Tarnowskie Góry 14 punktów
III miejsce "Jazz na dachu" Daniel Wrotkowski kl. VI Kraśnik 11 punktów
IV miejsce "Muzyka w emocjach" Weronika Guzek kl. IV Szkoła 163 Warszawa 10 punktów

Wyróżnienie "Eliminacje" Magdalena Niemiec lat 12 Pogwizdów Nowy 8 punktów
Wyróżnienie "Dj Kocio" Paulina Sieklińska Modlnica 8 punktów
Wyróżnienie "Wiolonczelista' Aleksandra Buczko, Rzeszów6 punktów
Wyróżnienie "Zespół Cats" Kurowska Marcelina Szkoła Prywatna nr 51, Warszawa 6 punktów

Komentarz  jurorki Moniki Stankiewicz z Ostrołęki:
Dziękuję wszystkim dzieciom za tak liczny udział w konkursie.

Laureatom oczywiście gratuluję sukcesu.

Wyrazy uznania kieruję również do nauczycieli, pod okiem, których prace te powstały. Tak trzymać, uczcie na co dzień wrażliwości i podnosicie poziom artyzmu swych uczniów biorąc udział w konkursach, które są doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności warsztatowych i entuzjazmu dzieci.

Wszystkie prace były poprawne i zgodne z tematem. Chociaż moją uwagę szczególnie zwróciły prace :
przedszkolaków z Białej Podlaskiej, Bielsko białej, Czeladzi (choć tu mam mieszane uczucia - prace są bardzo podobne można by się nawet pokusić o stwierdzenie , że są to prace jednej osoby. 6 osób a sylwetki kotów jednakowe.) Piły, Strzebielina i Szczecinka.
klas młodszych z Grodkowa, Kraśnika, Krokocic, Pogwizdowa Nowego i Poznania.
klas starszych z Częstochowy, Przemyśla, Warszawy,

Jedne prace były ciekawe inne po prostu ładne, jedne bardziej kolorowe inne mniej, jedne dynamiczne i ekspresyjne inne statyczne, stonowane i harmonijne, jedne abstrakcyjne inne realistyczne, zatem zasługują na pochwałę wszystkie bez wyjątku. Widać, że twórczość plastyczna jest niezmiernie bogatym źródłem satysfakcji i dla małych artystów i dla dorosłych odbiorców.

Komentarz jurorki Małgorzaty Nowak z Chorzowa
Również uważam ze wszystkie prace przedstawiały zaproponowany temat, bardzo podobały mi się te, które oprócz ciekawie przedstawionej sylwetki kota, estetycznie prezentowały całość pracy, były kolorowe, starannie wykonane,
najbardziej podobały mi się prace przedszkolaków
pozdrawiam i dziękuje za współprace - Małgosia

Komentarz jurorki Iwony Rubachy
Za główne kryterium w punktacji uznałam samodzielność. Widziałam prace dziecięce nawet z klas I - III, co do których jestem przekonana, że zostały wykonane (w wiekszości) z pomocą dorosłych. A przecież mamy oceniać i dawać szanę na uczciwą zabawę właśnie dzieciom. Drugie kryterium to zaangażowanie i wysiłek włozony w pracę. Niektóre rysunki są bogate w szczegóły, bądź też jest jedem konkretny element ale dobrze rozplanowany na kartonie (zajmuje większą jego część i dlatego nie dominuje tło) i w dodatku wykonany jest starannie. (Kolory sa wyraziste i nawet z daleka rozpoznać można przedmiot i temat pracy.

Komentarz jurorki Uli Bendnarek
Super prace!- gratuluje wszystkim Uczestnikom, w szczególności Laureatom- a Nauczycielom składam serdeczne życzenia z okazji naszego święta. Pozdrawiam serdecznie. Ula

Komentarz jurorki Katarzyny Waszczuk
Po raz pierwszy byłam jurorem w ten sposób, jest to naprawdę trudna funkcja, bo jest wiele pięknych prac, które chciałoby się docenić, a nie można ze względu na ograniczona liczbę nagród. Ktoś musi "przegrać", ktoś inny "wygrać". Ja jednak zawsze tłumaczę dzieciom, iż nie ma wygranych i przegranych, bo to się nie liczy. Liczy się odwaga, chęć zaprezentowania swego talentu lub ogólnie swoich umiejętności.

Termin: 2010-09-30
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski