Ogólnopolski konkurs plastyczny "Kartka Wielkanocna"

Konkurs dodał(a) Agnieszka Cybulak

Dołączone pliki:

Regulamin ogólnopolskiego konkursu plastycznego

„Kartka Wielkanocna”

I. Organizator konkursu:

Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie

im. Polskich Noblistów

ul. Lwowska 10, 55-200 Oława

tel.(71)31-336-29

Koordynator konkursu: Agnieszka Chmiel

agnieszkachmiel2020@gmail.com

II. Cele konkursu

- popularyzacja Świąt Wielkanocnych umacniające więzi rodzinne i środowiskowe,

- pobudzenie wyobraźni i rozwijanie uzdolnień plastycznych, kreatywności.

III. Warunki uczestnictwa

• Konkurs jest skierowany do dzieci klas 0-3.

• Temat pracy konkursowej: wykonanie pacy plastycznej w postaci kartki wielkanocnej.

• Każda placówka może nadesłać maksymalnie 4 prace.

• Prace powinny być wykonane samodzielnie, wykonane techniką dowolną (bez materiałów sypkich). Kartka może przybrać dowolny kształt, jednak jej format nie może przekroczyć A5 (złożona kartka A4 na pół to format A5, wymiary ok. 15 cmx21cm).

• W kartce nie zamieszczamy życzeń - organizator zastrzega sobie prawo przekazania kartek podopiecznym instytucji pomocowych.

• Do pracy należy dołączyć metryczkę wypełnioną komputerowo: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, imię i nazwisko opiekuna, adres placówki, e-mail nauczyciela/opiekuna. Nauczyciele chcący otrzymać podziękowania proszeni są o podanie adresu e-mali oraz zgodę na udział w konkursie. Metryczka i zgoda powinny być przypięte do kartki spinaczem biurowym. Każda kartka powinna być zapakowana osobno do koszulki, a w niej powinna znajdować się metryczka wraz ze zgodą podpisaną przez rodziców/opiekunów.

• Dostarczenie wykonanej pracy na Konkurs jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.

• Prace należy wysyłać na adres:

Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie

ul. Lwowska 10

55-200 Oława

„KONKURS PLASTYCZNY”

IV. Kryteria oceny prac

• Prace oceniane będą przez specjalnie powołane, niezależne jury,

• Przy ocenie prac bierze się pod uwagę następujące kryteria:

- zgodność pracy z tematem konkursu

- pomysłowość, oryginalność i estetyka wykonania pracy,

• Jury wybierze i nagrodzi 3 najciekawsze prace.

• Konkurs zostanie rozstrzygnięty przy zachowaniu anonimowości prac. Każdej pracy zostanie nadany numer, a po ostatecznej decyzji komisji Konkursowej zostaną ujawnione nazwiska autorów prac.

V. Harmonogram konkursu

- ostateczny termin dostarczenia prac 4 kwietnia 2022 r.

- rozstrzygnięcie konkursu 11 kwietnia 2022r.

- powiadomienie laureatów konkursu 15 kwietnia 2022 r.

VI. Nagrody

• Nagrodami w konkursie są nagrody rzeczowe i dyplomy.
  • Nagrody i ich ilość ustali Komisja Konkursowa powołana przez Organizatorów Konkursu.

VII. Ochrona danych osobowych

• Konkurs organizowany jest zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U. 2018 poz. 1000). Podanie własnych danych osobowych przez nauczyciela grupy jest całkowicie dobrowolne.
  • W konkursie mogą brać udział jedynie prace będące wynikiem pracy twórczej uczestników, nienaruszające praw osób trzecich oraz wolne od wad prawnych.

VIII. Postanowienia końcowe

• Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.
  • Rozstrzygnięcie jury jest ostateczne (od werdyktu nie przysługuje odwołanie).
  • Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji prac.
  • Prace dostarczone na konkurs nie podlegają zwrotowi.
  • Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację przez uczestników wszystkich warunków określonych w Regulaminie.
  • W sprawach nieuregulowanych postanowieniami Regulaminu decyzję podejmuje Koordynator .

Termin: 2022-04.04
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski