OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - "OCZAROWANI KSIĄŻKĄ"

Konkurs dodał(a) Dominika Sobczak

Przedszkole Miejskie nr 99 w Łodzi

zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.

„OCZAROWANI KSIĄŻKĄ”

Cele konkursu:

• Rozbudzanie zainteresowania książką.
  • Wspieranie rozwoju dziecka poprzez kontakt z literaturą.
  • Rozwijanie wyobraźni i twórczości plastycznej w oparciu o wybrane utwory literackie.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, w dwóch kategoriach wiekowych 3 - 4 lata, oraz 5 - 6 lat.

2. Prace muszą być wykonane w formacie od A4 do A3, dowolną techniką płaską – bez materiałów sypkich.

3. Na konkurs można zgłaszać tylko prace indywidualne, ilość prac z jednej placówki – maksymalnie 2 w każdej kategorii wiekowej.

4. Każda praca powinna posiadać metryczkę, napisaną komputerowo z tyłu pracy zawierającą:

- tytuł książki i nazwisko autora stanowiącej inspirację pracy,
- imię i nazwisko autora pracy, wiek dziecka,
- imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem którego została wykonana praca,
- nazwa, adres, telefon i e-mail placówki.

1. Do prac należy dołączyć załączniki - zgodę na udział w konkursie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

2. Prace pozostają do dyspozycji organizatorów, a ich dostarczenie jest równoznaczne ze zgodą na publikację na stronie internetowej placówki oraz wystawach pokonkursowych.
  3. Prace należy przesłać do 15.03.2022 r. na adres:

Przedszkole Miejskie Nr 99

Łódź 90-363,

z dopiskiem „Oczarowani książką”

8. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora konkursu.

9. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody i wyróżnienia, a nauczyciele pod kierunkiem których zostały wykonane prace, otrzymają podziękowania. Potwierdzenie udziału w konkursie dla uczestników i nauczycieli zostanie wysłane drogą mailową na podany w metryczce adres e-mail.

Fundatorem nagród w konkursie jest ZNP Łódź – Śródmieście.

10. Komisja przy ocenie prac będzie brała pod uwagę:
- samodzielność wykonania,
- oryginalność,
- estetykę,
- odniesienie do książki stanowiącej inspirację pracy.

11. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18.03.2022 r. O wynikach konkursu, uczestnicy nagrodzonych prac zostaną powiadomieni mailowo.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizatorzy konkursu:

Alina Rogowska