KONKURS dla nauczycieli "Przerywnik śródlekcyjny".

Konkurs dodał(a) Katarzyna Żywiałkowska

Ogólnopolski konkurs

„Przerywnik śródlekcyjny” - skutecznym sposobem na naukę dla nauczycieli zerówek i klas 1-3 szkół podstawowych

I. Organizator:

• Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce.
  • Nauczyciel odpowiedzialny za przebieg i realizację konkursu: Katarzyna Żywiałkowska

II. Terminarz konkursu:

• przyjmowanie prac od 28.02 do 31.03.2022 r.
  • rozstrzygnięcie konkursu: 28.04.2022 r.

III.  Cele konkursu:

• dzielenie się doświadczeniem i warsztatem pracy poprzez upowszechnianie prostych i  nowatorskich pomysłów na przerywnik śródlekcyjny;
  • wzbogacanie zestawu dobrych praktyk nauczycielskich;
  • kształtowanie u uczniów prozdrowotnych nawyków podczas wysiłku umysłowego poprzez propagowanie różnych rodzajów aktywności w ramach przerywnika śródlekcyjnego;
  • propagowanie wśród uczniów metod konstruktywnego radzenia sobie ze stresem i sytuacjami trudnymi podczas nauki stacjonarnej i prowadzonej w formie zdalnej.

IV. Przedmiotem konkursu jest:

• opisanie aktywności - pomysłu na „przerywnik śródlekcyjny” trwający do 4 minut.

Wraz z nadesłaną pracą konkursową należy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, stanowisko), numer telefonu oraz dane placówki, którą uczestnik reprezentuje: nazwę i miejscowość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości udziału w ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli zerówek i klas 1-3 szkół podstawowych.

Dane techniczne pracy

- czcionka – Calibri, rozmiar 12

- długość tekstu - maksymalnie 1 strona A4

- marginesy - standardowe 2,5 z każdej strony

- zapis PDF

V. Uczestnicy:

• W konkursie mogą brać udział nauczyciele pracujący w zerówkach i klasach 1-3 szkół podstawowych znajdujących się na terenie Polski.
  • Każdy nauczyciel może przesłać jedną pracę wykonaną indywidualnie. Nie dopuszcza się zgłaszania prac zbiorowych.

VI. Zgłoszenia do konkursu:

do 31 marca 2022 r. na adres e- mail:

konkurs.przerywnik@gmail.com

Prace przesłane po terminie nie będą brały udziału w konkursie.

VII. Kryteria oceny prac konkursowych:

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 kwietnia 2022 r. O wynikach laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Warunki zakwalifikowania pracy do oceny: przesłanie pracy w terminie, zgodność z tematem konkursu.

Prace konkursowe, pod względem formalnym i merytorycznym, ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatora konkursu. Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna.

Kryteria oceny prac konkursowych:

• zgodność pracy z tematem,
  • wartość metodyczna i merytoryczna,
  • pomysłowość

Prace konkursowe z chwilą ich złożenia stają się własnością organizatora i nie będą zwracane.

VIII. Dodatkowe informacje i uwagi końcowe:

• dodatkowe informacje na temat konkursu udzielane są za pośrednictwem poczty elektronicznej konkursu: konkurs.przerywnik@gmail.com
  • każdy uczestnik otrzyma dyplom – podziękowanie za udział w konkursie, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe m.in. – „ZIELONE PUDŁKA” z 30 różnymi przedmiotami sensorycznymi, antystresowymi i progresywnymi dla klasy. Nagrody zostaną wysłane pocztą w przeciągu 14 dni od ogłoszenia wyników konkursu;
  • o liczbie przyznanych nagród i wyróżnień decyduje komisja konkursowa;
  • z prac konkursowych zostanie utworzony plik pdf – elektroniczna książka z pomysłami na „przerywniki śródlekcyjne” z wyszczególnionymi imionami i nazwiskami uczestników, który będzie można otrzymać za pomocą poczty elektronicznej.

Pełny regulamin jest do pobrania w załączniku.

Życzymy udanej zabawy i wielu inspirujących pomysłów!

Termin: 2022-03-31
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski