DZIECI CAŁEGO ŚWIATA - ogólnopolski konkurs plastyczny (5-6-latki)

Konkurs dodał(a) Anna Szczęsna

DZIECI CAŁEGO ŚWIATA

Regulamin Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym (pięcio-sześciolatki)

Organizator: Przedszkole nr 5 w Mysłowicach

Koordynator: mgr Anna Szczęsna

Terminarz konkursu:

• przyjmowanie prac do 11 marca 2022 r. (decyduje data na stemplu pocztowym)
  • wyniki konkursu:  23 marca 2022 r.

Cel konkursu:

Założeniem konkursu jest zachęcenie starszych przedszkolaków do pokazania w formie plastycznej rówieśników ze wszystkich stron świata. Prace powstają pod okiem nauczycieli/rodziców, których zadaniem jest przybliżyć dzieciom ten temat, jednak same prace powinny być wykonane samodzielnie przez dzieci. Tematyka konkursu ma na celu zachęcić do poznawania kultur, zwyczajów, bogactwa różnych rejonów świata. Wyobraźnię dzieci mogą pobudzać materiały o codziennym życiu, charakterystycznych zabawach, ubiorze, pożywieniu danej części świata. Warto na samej pracy konkursowej umieścić flagę państwa z jakiego pochodzi bohater obrazka.

Warunki uczestnictwa:

1. W konkursie biorą udział dzieci z przedszkoli całej Polski w wieku 5-6 lat (dwie najstarsze grupy wiekowe) za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna (załącznik).

2. Na konkurs można przysyłać tylko prace indywidualne.

3. Z każdej placówki udział biorą tylko dwie prace.

4. Szczegóły prac:

• prace plastyczne w formacie A4 lub A3
  • technika dowolna
  • częścią pracy powinna być flaga kraju, którego obywatelem jest dziecko przedstawiane na pracy
  • przyjmowane będą prace opisane (na wydruku z komputera) zgodnie z podanym wzorem:

imię i nazwisko, wiek, tytuł pracy, przedszkole, adres, opiekun, telefon kontaktowy opiekuna, e-mail opiekuna (źle opisane prace nie będą oceniane)

5. O wynikach poszczególnych kategorii zadecyduje jury powołane przez organizatora konkursu. Szczególnie brane będzie pod uwagę samodzielne wykonanie pracy.

6. Wyniki będą podane na funpage’u placówki (Facebook) Przedszkole nr5 w Mysłowicach, @przedszkoleNa5

7. Nagrody:

• zwycięzcy (miejsca 1-3 oraz wyróżnienie) konkursu otrzymują drobne nagrody rzeczowe oraz dyplomy
  • opiekunowie zwycięzców otrzymają dyplomy podziękowania
  • pozostali uczestnicy i opiekunowie otrzymają dyplomy do samodzielnego wydrukowania wysłane poprzez drogę mailową

8.Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres:

Przedszkole nr 5 w Mysłowicach

ul. Armii Krajowej 28

41-400 Mysłowice

KONKURS „DZIECI CAŁEGO ŚWIATA”

9. Dodatkowe informacje:

mgr Anna Szczęsna - koordynator konkursu

tel. 32 222 26 72 lub mail: kontakt@przedszkolena5.edu.pl

10. Uwagi końcowe:

• Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez Uczestników oraz Opiekunów na przetwarzanie ich danych osobowych przez Organizatora – Przedszkole nr 5 w Mysłowicach na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznychw związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz na podstawie prawa oświatowego.
  • Organizator zastrzega sobie możliwość wykorzystania pracy plastycznej
    i nazwiska Uczestników oraz Opiekunów na potrzeby konkursu (ogłoszenie wyników).
  • Prace konkursowe nie będą zwracane.

Informujemy, że:
    1.    Mają Państwo prawo żądać od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
    2.    Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z  przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
    3.    Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
    4.    Podstawę prawną przetwarzania Państwa danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn., że dane będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa.

ZAŁĄCZNIK:

…………………………………………………………..….

(imiona i nazwiska rodziców/ prawnych opiekunów)

ZGODA NA UCZESTNICTWO DZIECKA W KONKURSIE

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka…………………………………….

w konkursie plastycznym „Dzieci całego świata” organizowanym przez Przedszkole nr 5 w Mysłowicach, ul. Armii Krajowej 28, 41-400 Mysłowice i tym samym zezwalam na przetwarzanie danych osobowych i publikację wizerunku mojego dziecka do celów konkursowych.

Ponadto oświadczam, że zapoznałem się z:

1. Regulaminem konkursu i akceptuję jego treść
  2. Klauzulą informacyjną, w tym z informacją o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

data ……………..………..………….

……………..……..……….………………………………………