OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY

Konkurs dodał(a) Patrycja Kołodziejska

„Wielkie czytanie w kole na dywanie”

ogólnopolski konkurs czytelniczy

Cele konkursu:

1. Rozwijanie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym.
  2. Rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem.
  3. Kształtowanie zainteresowań czytelniczych.
  4. Poznawanie utworów literatury dziecięcej z jednoczesnym ukazaniem roli książki w życiu każdego człowieka.
  5. Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci.
  6. Ukazanie właściwego kontaktu z książką poprzez wzór osób dorosłych.

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Niepubliczne Przedszkole Akademia Małych Odkrywców w Łodzi przy ulicy Krokusowej 32/34.

2. Konkurs rozpoczyna się 2.11.2021r. i trwać będzie do 17.12.2021 r.

3. Konkurs przeznaczony jest dla grup przedszkolnych.

4. W konkursie może wziąć udział jedna grupa lub cała placówka.

5. Zadanie konkursowe polega na nagraniu filmiku przedstawiającego wspólne czytanie na dywanie wybranej pozycji książkowej, które ma promować rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci.

6. Dodatkowym atutem będzie zaproszenie do czytania osoby z zewnątrz (rodzice, bibliotekarz) lub zaangażowanie dzieci potrafiących czytać.

7. Drugą częścią pracy konkursowej jest grupowe zilustrowanie przeczytanej treści (forma i materiały dowolne). Prace powinny być wykonane samodzielnie przez dzieci (grupowo). Oceniane będą staranność wykonania oraz kreatywność.

8. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

I – 3-4 latki

II – 5-6latki

1. Placówki biorące udział w konkursie zobowiązane są do pozyskania zgody rodziców/opiekunów prawnych na publikację wizerunku dziecka na stronie organizatora konkursu.

2. Filmiki oraz zdjęcia wykonanych ilustracji prosimy nadsyłać drogą mailową na adres wielkieczytanie@onet.eu.

W wiadomości należy wpisać nazwę i adres przedszkola, nazwę grupy, kategorię wiekową, a takżekrótki opis- przez kogo została przeczytana książka oraz autor i tytuł książki.

1. Dla każdej grupy wiekowej zostaną wyłonione 1,2 i 3 miejsce.

2. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku stycznia na naszym przedszkolnym profilu Facebookowym- Akademia Małych Odkrywców (Akademia Małych Odkrywców - Strona główna | Facebook)

3. Nagrody oraz dyplomy dla zwycięzców zostaną przesłane pocztą pod adres, który został podany w zgłoszeniu pracy konkursowej. Dodatkowo pozostali uczestnicy otrzymają drogą mailową podziękowania za udział w konkursie.

4. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu.

5. W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorami konkursu:

Alicja Grenda- alicja.grenda@onet.pl

Patrycja Kołodziejska- patrycjapasinska95@gmail.com

(W tytule wiadomości prosimy wpisać- „Wielkie czytanie w kole na dywanie”)

Możliwy jest również kontakt telefoniczny 697606201

Załącznik nr 1

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystanie danych osobowych mojego dziecka ………………………………………………………… przez organizatora konkursu (Akademia Małych Odkrywców, ul. Krokusowa 32/34, 92-101 Łódź) dla celów konkursu pt. „Wielkie czytanie w kole na dywanie” zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) oraz zgodnie z ustawą z dnia 10.05.2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).

…………………………………………………. (podpis rodzica/opiekuna prawnego)

Termin: 2021-12-17
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski