"Symbole Niepodległej"

Konkurs dodał(a) Katarzyna Sokolińska

Dołączone pliki:

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE NR 40 W LUBLINIE SERDECZNIE ZAPRASZA DZIECI DO UDZIAŁU

W IV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

„SYMBOLE NIEPODLEGŁEJ

„Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych.” - Marszałek J. Piłsudski

Cele konkursu:

1. Kształtowanie w dzieciach postaw patriotyczno-obywatelskich oraz krzewienie czytelnictwa przez uczestnictwo w konkursie.
  2. Doskonalenie umiejętności wyrażania swoich spostrzeżeń, wyobrażeń za pośrednictwem różnorodnych technik, materiałów plastycznych, Darów Froebla.
  3. Wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej w oparciu o wybrane pozycje literackie.
  4. Poszukiwanie  właściwych  form  wyrazu artystycznego, estetycznego i formwykonawczych symboli narodowych i patriotycznych.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczon jest dla dzieci uczęszczających do placówek oświatowych: przedszkola, świetlice, poradnie psychologiczno- pedagogiczne, domy kultury.

2. Dzieci (pod kierunkiem nauczyciela/li) wykonują pracę inspirowaną literaturą patriotyczną na temat „Symbole Niepodległej”.

3. Format pracy A4, technika dowolna – zdjęcia prac w formacie jpg oraz kartę zgłoszenia – załącznik nr2 prosimy przesyłać na podane adresy mailowe:

ksokolinska@p40.lublin.eu

bprzybyła@p40.lublin.eu

jbanach@p40.lublin.eu

1. Jedna placówka może przesłać maksymalnie zdjęcia 3 prac w terminie: 1 października 2021 r. – 29 października 2021 r.

2.  Do zdjęcia należy dołączyć opis według wzoru -  załącznik nr 1

oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych – załącznik nr 3 jej brak będzie okolicznością dyskwalifikującą pracę.

Adres  e-mail   jest   istotnym   ze   względu   na   wysłanie   listu   gratulacyjnego        dla      nauczyciela,      dyplomu        dla  dziecka za uczestnictwo w konkursie w przypadku prac, które nie zostały wyłonione, jako miejsca I, II,III.

1. Udział w konkursie jest jednoznaczny z przekazaniem praw autorskich na rzecz Organizatora.

2. Oceny prac dokona jury powołane przez Organizatora konkursu. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny 81 – 746 – 08 -12 : Katarzyna Sokolińska, Bożena Przybyła, Janina Banach.

3. Organizator tj. Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 40 w Lublinie zastrzega sobie prawo do przyznania trzech nagród specjalnych: laureatom I, II oraz III miejsca.

4. Informacja o rozstrzygnięciu konkursu będzie dostępna na stronie internetowej przedszkola http://www.przedszkole40.lublin.pl/wydarzenia., bliżej przedszkola - 19 listopada 2021 r.

5. Dla zwycięzców konkursu Organizator przewiduje nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy dla laureatów i podziękowania dla nauczycieli.

Nagrody zostaną przesłane pocztą na adres zwycięskich placówek do czterech tygodni od ogłoszenia wyników konkursu.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pocztą elektroniczną dyplomy dla dzieci i list gratulacyjny dla nauczyciela – do 1 grudnia 2021r.

Termin: 2021-10-29
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski