Projekt edukacyjny: "CO SŁONKO WIDZIAŁO"

Konkurs dodał(a) Ewa Kraj

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Co słonko widziało", który został opracowany na rok szkolny 2021/2022.

Założeniem projektu jest wprowadzanie dzieci w otaczający świat poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej, promowanie czytelnictwa, literatury polskich autorów, wzbogacanie wiedzy, słownictwa. W roku szkolnym 2021/2022 chcemy przybliżyć dzieciom postać Marii Konopnickiej, autorki pięknych wierszy dla dzieci, które napisane są tekstem rymującym co sprawa, że dzieci chętnie słuchają oraz zapamiętują fragmenty tekstu. Dzieci wzbogacą swój słownik o nowe wyrazy, które w obecnych czasach rzadko się już używa, które z pewnością będą rozwijać ich wyobraźnię. Projekt będzie realizowany od 1 października 2021r do 30 czerwca 2022 r. Uczestnictwo w grupie Facebook: https://www.facebook.com/groups/292412099234262 jest jednoznaczne z realizacją projektu.

Za ochronę danych osobowych dzieci biorących udział w projekcie odpowiadają nauczyciele poszczególnych placówek. Publikowanie przez uczestnika projektu zdjęć, filmów, relacji zawierających wizerunek osób jest jednoznaczne z posiadaniem pisemnej zgody tych osób (w przypadku dzieci – rodziców lub opiekunów prawnych) na wykorzystanie wizerunku. Zgodę tę należy skonstruować wg wewnętrznych zaleceń placówki (w porozumieniu w inspektorem RODO). W załącznikach przykładowa zgoda.

Z radością informujemy, że PATRONAT HONOROWY nad „CO SŁONKO WIDZIAŁO – PROJEKT EDUKACYJNY” objęli:

- POSEŁ NA SEJM RP WIESŁAW KRAJEWSKI

- GMINA GROMNIK