V Olimpiada w Ekolandii

Miejskie Przedszkole Nr 57

Im. Krasnala Hałabały

przedstawia relacje z:

„ V OLIMPIADY W EKOLANDII”

pod patronatem medialnym portalu „Zielona Lekcja”.

Z okazji Dnia Ziemi, 19 kwietnia 2010 roku w Miejskim Przedszkolu Nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach zorganizowano dla sześciolatków regionalny konkurs ekologiczny pt. „V Olimpiada w Ekolandii” pod patronatem medialnym portalu edukacji ekologicznej „Zielona Lekcja”.

Do konkursu przystąpiły dzieci z 10 przedszkoli.

Po przywitaniu gości przez krasnala Hałabałę zaproszono wszystkich do krainy Ekolandii. Ekolandię w formie przedstawienia zaprezentowała grupa „Jarzębinek”. W trakcie występu została przekazana misja wszystkim uczestnikom konkursu:

aby na co dzień byli „Eko-fanami” ziemi.

W wyobraźni przenieśliśmy się do Ekolandii, gdzie zespoły z 10 przedszkoli zostały zaproszone do udziału w konkurencjach z zakresu ekologii i przyrody. Wraz z patronem naszego przedszkola, czyli krasnalem Hałabałą zwiedzaliśmy las, park, sad, ogród i łąkę. Zajęliśmy się problematyką oszczędzania wody i energii w domu oraz segregacją śmieci.

Poziom dzieci był bardzo wyrównany i trudno było wyłonić jednego zwycięzcę.

Jury w składzie: mgr Bożena Forma, mgr Marzena Kopeć, dr Iwona Samborska nagrodziło wszystkie zespoły:

I miejsca:

Miejskie Przedszkole Nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi z Katowic

Miejskie Przedszkole Nr 57 z Katowic

II miejsca:

Miejskie Przedszkole Nr 30 z Katowic

III miejsca:

Miejskie Przedszkole Nr 87 z Katowic

Wyróżnienia:

Miejskie Przedszkole Nr 14 z Katowic

Miejskie Przedszkole Nr 21 im. Wesołej Ludwiczki z Katowic

Miejskie Przedszkole Nr 27 im. Plastusia i Tosi z Katowic

Miejskie Przedszkole Nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi z Katowic

Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka z Katowic

Miejskie Przedszkole Nr 95 z Katowic

Zostały również wręczone podziękowania dla: członków jury oraz nauczycielek, które wspaniale przygotowały przedszkolaków do olimpiady.

I to co dobre szybko się kończy...pamiątkowe zdjęcia, słodki poczęstunek i powrót przedszkolaków z misją do swoich przedszkoli. Ale mam nadzieję, że ta zabawa w Ekolandii pozostanie na długo w pamięci i będzie przypominać wszystkim jak ważny jest szacunek i miłość do otaczającej nas przyrody.

Organizatorzy: Agnieszka Kubiczek, Agnieszka Wojtasik-Bojarska, Damian F. Boral

Termin: 2010-04-09