Rozstrzygnięcie II Konkursu Plastyczno-Sensorycznego

Konkurs dodał(a) Marzena Piaskowska-Błoch

Sensoryczna przygoda przedszkolaków z konkursem pt.

„Moja opowieść”

16 kwietnia w Przedszkolu nr 5 z oddziałami integracyjnymi „Słoneczny Zakątek” w Ostrzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie II Wielkopolskiego Konkursu Plastyczno-Senorycznego pt. „Moja opowieść”. Konkurs został objęty Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów Pana Patryka Jędrowiaka.

Konkurs był adresowany dla wszystkich placówek przedszkolnych z oddziałami integracyjnymi.

Głównym celem konkursu było m.im.: rozwijanie wrażliwości dotykowej oraz podnoszenie świadomości własnego ciała, jak również rozwój wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną oraz zainteresowania różnymi technikami plastycznymi.

Nasz konkurs był konkursem wojewódzkim, jednak Internet ma wielka moc i zgłosiło się do nas przedszkole z Dąbrowy Biskupiej oraz Wrocławia. Mając na uwadze dobro dzieci prace zostały przyjęte na konkurs.

Spośród nadesłanych prac jury w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów - Patryk Jędrowiak, Dyrektor Przedszkola nr 5 w Ostrzeszowie - Małgorzata Ciężka oraz nauczycielki Przedszkola nr 5 Marzena Piaskowska-Błoch  i Monika Śródka-  wybrali prace, które zostały nagrodzone 3 głównymi nagrodami.
Pragniemy podkreślić, iż wszystkie nadesłane prace na konkurs były przepięknie wykonane,
a dzieci wykazały się dużą pomysłowością i oryginalnością.

Prace były oceniane pod względem estetyki, pomysłowości oraz samodzielności wykonania.

Miło nam poinformować, iż laureatami zostali:

I miejsce - Leonard Shuplat z Przedszkola nr 97 z oddziałami integracyjnymi Nadodrzańskie Skrzaty we Wrocławiu

II miejsce - Paweł Pinczewski z Przedszkola Integracyjnego Sióstr Felicjanek w Kaliszu

III miejsce – Antoni Czarnota z Przedszkola nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Ostrzeszowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: