95. SŁONECZNE URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Konkurs dodał(a) Anna Dranka-Szot

Regulamin konkursu plastycznego - dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych

Krakowa i powiatu krakowskiego

konkurs realizowany jest pod hasłem

95. SŁONECZNE URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

obchodzone w rocznicę pierwszego wydania poświęconej mu książki

Organizator:

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie

Partnerzy konkursu:

• Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
  • Portal informacyjno-rozrywkowy www.czasdzieci.pl

Brytyjski pisarz Alan Aleksander Milne w 1926 r. napisał dla swojego syna Christophera Robina pierwszą książkę z przygodami Kubusia Puchatka zatytułowaną „Kubuś Puchatek”, która od razu stała się bestsellerem. Miś już co prawda niemłody, ale jego przygody wcale się nie starzeją. Historie Puchatka i jego przyjaciół uwielbiają nie tylko maluchy na całym świecie, ale również dorośli.

Terminarz konkursu:

- przyjmowanie prac: do 10 października 2020 r.

- rozstrzygnięcie konkursu: 19 listopada 2020 r.

Cele konkursu:

- rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności

- rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci

- poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, ciekawych materiałów oraz technik

- rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych

Warunki uczestnictwa:

1. Praca konkursowa ma być: ilustracją bohatera konkursu lub maskotką w formie przestrzennej.

2. Adresatami konkursu są dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych Krakowa i powiatu krakowskiego.

3. Konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych (przedszkola, klasy 0-3).

Przyjmowane będą prace indywidualne oraz grupowe. Każdy uczestnik lub grupa może przesłać max 2 prace.

4. Prace konkursowe:

• prace plastyczne o formacieod A4 do A2, technika dowolna
  • prace przestrzenne w wysokości do 40 cm, dobór materiałów dowolny
  • przyjmowane będą prace opisane zgodnie z podanym wzorem:

imię i nazwisko uczestnika, wiek, przedszkole/szkoła, klasa, adres,

opiekun, telefon kontaktowy, e-mail

5. Nagrody:

• zwycięzcy konkursu otrzymują dyplomy oraz nagrody rzeczowe
  • dyplomy otrzymują również opiekunowie laureatów
  • o ilości nagród decydują organizatorzy i jurorzy

6. O wynikach poszczególnych kategorii zadecyduje jury powołane przez organizatora konkursu.

7. Ogłoszenie wyników będzie połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane najlepsze prace.

Dokładny termin finału konkursu zostanie podany opiekunom laureatów w terminie późniejszym (na podany wcześniej kontakt e-mailowy lub telefoniczny).

8. Zgłoszenia:

Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres:

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana

ul. Krupnicza 38

31 – 123 Kraków

z dopiskiem: 95. SŁONECZNE URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Dodatkowe informacje można uzyskać : adres jw. tel. 430 00 15 w.215, 661 877 633

Anna Dranka-Szot - koordynator konkursu, e-mail:adranka@cmjordan.krakow.pl

UWAGA!

• Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez Uczestników na przetwarzanie ich danych osobowych przez Organizatora, wykorzystanie pracy plastycznej i nazwiska Uczestników oraz Opiekunów dla  potrzeb konkursu.
  • Prace nadesłane na konkurs, jak też prawa autorskie z nimi związane, pozostaną własnością organizatora.
  • Prace konkursowe nie będą zwracane.

Termin: 2020-10-10
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny