Ogólnopolski konkurs plastyczny "Europa oczami dziecka"

Konkurs dodał(a) Agnieszka Puk

Przedszkole nr 124 im. Wesołej Ludwiczki w Poznaniu zaprasza serdecznie do udziału w

OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE  PLASTYCZNYM

„EUROPA OCZAMI DZIECKA”

REGULAMIN UCZESTNICTWA

ORGANIZATOR KONKURSU:

Przedszkole nr 124 im. Wesołej Ludwiczki w Poznaniu

UCZESTNICY:

Przedszkolaki z całej Polski

CELE:

- popularyzacja wiedzy na temat Europy,

- wspieranie kreatywności i poczucia bycia równorzędnym partnerem w wielokulturowej Europie,

- wykorzystanie sztuki jako uniwersalnego środka porozumienia.

TEMAT: „Europa oczami dziecka”

Mieszkamy w Polsce, kraju który jest częścią wielkiej europejskiej wspólnoty. Na co dzień każdy z nas poznaje piękno naszej ojczyzny. Czytamy o pięknych zakątkach naszego kraju, oglądamy programy podróżnicze, często też sami podróżujemy.

Dziś chcielibyśmy zachęcić Was, by wybrać się poza granice naszego kraju i poznać coś jeszcze.

Zastanówcie się razem z rodzicami, w jaki zakątek Europy chcielibyście pojechać? Co chcielibyście tam zobaczyć? A może już odwiedziliście takie miejsce i doskonale zapamiętaliście co w nim widzieliście?

Stwórzcie prace, które pokażą najpiękniejsze zakątki całej Europy, ich niesamowitą architekturę, cudowne krajobrazy. Dajcie ponieść się Waszej wyobraźni i twórzcie. Serdecznie Was do tego zachęcamy!

TECHNIKA:  Dowolna technika płaska, format pracy A3 lub A4.

ZASADY  UCZESTNICTWA:

1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie zdjęcia/skanu pracy plastycznejwykonanej samodzielnie przez dziecko zgodnie z tematem konkursu.

2. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.

3. Każda placówka może przysłać dowolną ilość zdjęć/skanów prac.

4. Do każdego zgłoszenia powinna być dołączona KARTA ZGŁOSZENIA  (załącznik. nr. 1). Kartę zgłoszenia należy wydrukować, wypisać, podpisać i sfotografować lub zeskanować.

5. Zdjęcia/skany prac, do których nie zostaną dołączone załączniki, nie wezmą udziału w konkursie.

6. Zdjęcia/skany prac należy przesłać na adres mailowy organizatora konkursu w nieprzekraczalnym terminie do 25 maja 2020 r

przedszkolenr124@wp.pl

TYTYŁ MAILA: Konkurs  „Europa oczami dziecka”

1. Oceny nadesłanych prac dokona jury powołane przez organizatora konkursu. Pod uwagę brane będą: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość oraz dobór materiałów i estetyka wykonania.

2. Spośród nadesłanych prac wyłonione zostaną 3 zwycięskie miejsca oraz wyróżnienia.

3. wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora konkursu: www.przedszkole124.pl wraz z wirtualną galerią prac konkursowych.

4. Nagrody i dyplomy zostaną przesłane pocztą na adres wskazany w załączniku.

5. Zdjęcia/skany prac zgłoszone do konkursu przechodzą na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do ich bezpłatnej reprodukcji i publikacji w materiałach reklamowych związanych  z konkursem. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz ze zgodą uczestnika na wykorzystanie jego danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dn. 10.05.2018 o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000) i Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE(4.5.2016 L 119/40 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL).

6. Informacji szczegółowych nt. konkurs udziela: Agnieszka Puk  mail: puk.agnieszka@wp.pl

Termin: 2020-05-25
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski
Uczestnicy: Dzieci