"Tacy sami"

ul. Wiejska 20

56-400 Oleśnica

2. Celem konkursu jest:

– rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dziecka

– uwrażliwienie dzieci w zakresie problemów osób niepełnosprawnych

– kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród najmłodszych sprzyjających integracji z osobami niepełnosprawnymi

3. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym

4. Zadaniem Uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na papierze w formacie nie większym niż A4 przy wykorzystaniu następujących technik: rysunek, malarstwo lub inna dowolna technika np. kolaż (praca płaska).

5. Praca plastyczna powinna zawierać elementy związane z tematem

„Tacy sami” tj.:

– w jaki sposób można pomóc osobie z niepełnosprawnością w codziennym funkcjonowaniu

– formy spędzania czasu wolnego z osobą z niepełnosprawnością

– kim jest osoba niepełnosprawna

– jakie bariery i trudności napotykają osoby z niepełnosprawnością

6. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przekazanie pracy wraz z wypełnioną metryczką (załącznik nr1) dołączoną z tyłu pracy oraz podpisaną przez ustawowego opiekuna dziecka zgodą na udział w konkursie (załącznik nr 2).

7. Ocena nadesłanych prac:

Prace będą oceniane w następujących kategoriach:

– kategoria I 3-4-latki

– kategoria II 5-6-latki

Przy ocenie prac komisja konkursowa będzie brała pod uwagę:

• Pomysłowość wykonania pracy,

• Innowacyjność zastosowanej techniki i walory plastyczne pracy,

• Samodzielność wykonania pracy,

• Oryginalność i wyobraźnię w zakresie tematu.

8. Prace uczestniczące w konkursie oraz prawa autorskie przechodzą na własność organizatora. Prace nagrodzone zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

9. Termin dostarczania prac upływa 2020-05-25

10. Prace można dostarczyć osobiście lub drogą pocztową na adres szkoły, z dopiskiem: KONKURS PLASTYCZNY- „Tacy sami”:

Przedszkole Niepubliczne „Mali Odkrywcy” w Oleśnicy

ul. Wiejska 20

56-400 Oleśnica

11. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody.

12. Ogłoszenie wyników odbędzie się 2020-06-01  Wszelkie informacje będą umieszczone na stronie internetowej przedszkola.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

W KONKURSIE!

Załącznik nr 1 – Metryczka

imię i nazwisko dziecka, przedszkole oraz wiek:

telefon kontaktowy:

imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna:

Załącznik nr 2 – Oświadczenie Rodzica/Opiekuna

Wyrażam zgodę na udział syna/córki……………………………………………………… w Konkursie plastycznym „Tacy sami” organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne „Mali Odkrywcy” w Oleśnicy. Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am zapoznany/a z warunkami udziału w konkursie i akceptuję regulamin konkursu. Wyrażam zgodę/nie wyrażam zgody na wykorzystanie danych osobowych mojego dziecka, wykonanie dziecku zdjęć i upublicznienie jego wizerunku w celach promocyjnych (opublikowanie na stronie internetowej).

…….……………. ……………….…….………………..

Miejscowość i data Podpis Rodzica/ prawnego Opiekuna

Termin: 2020-05-25
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski