Tańczę i śpiewam w Krakowie - III Przegląd Zespołów Przedszkolnych

Konkurs dodał(a) Celina Czapiga

Stowarzyszenie Nauczycielek Przedszkoli „Pawie Pióro” zorganizowało w dniach 26-27 kwietnia 2010 roku III Przegląd Zespołów Przedszkolnych „Tańczę i Śpiewam w Krakowie” pod hasłem „Przyśpiewki i tańce obrzędów ludowych regionu małopolskiego”.

Do przeglądu zgłosiło się 50 zespołów przedszkolnych z Krakowa i województwa małopolskiego, udział wzięło 20 grup z Krakowa i 24 z województwa małopolskiego, łącznie 770 dzieci. Dzieci były pod opieką 91 nauczycieli oraz wielu rodziców.

Przedszkolaki zaprezentowały obrzędy regionu małopolskiego: Cembrowana Studzienka, Pieczenie Chleba, Wesele Krakowskie, Wianki Krakowskie, Wesele Góralskie, Obyrtka, Siuda Baba, Lajkonik, Wicie Wianków, Kupałnocka, oraz tańce i piosenki krakowskie, góralskie i Lachów Sądeckich. Dzieci miały możliwość podziwiania strojów ludowych z różnych rejonów małopolski.

Występy dzieci oceniało 4 osobowe jury wg kryteriów: dobór repertuaru, wrażenia artystyczne, wrażenia wizualne oraz sposób wykonania.

W przeglądzie wyróżnionych zostało 12 zespołów, cztery z nich zaprezentowały się w dniu 1 maja na scenie, na Małym Rynku w czasie Święta Organizacji Pozarządowych.

Wyróżnione zostały:

1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Joninach

2. Przedszkole w Chabówce

3. Samorządowe Przedszkole Nr 64 w Krakowie

4. Samorządowe Przedszkole Nr 23 w Krakowie

5. Samorządowe Przedszkole Nr 95 w Krakowie

6. Miejskie Przedszkole Nr 14 w Nowym Sączu

7. Samorządowe Przedszkole Nr 140 w Krakowie

8. MDK „ Dom Harcerza” w Krakowie, DZF „Lajkoniki”

9. Samorządowe Przedszkole w Tymbarku

10. Niepubliczne Przedszkole „Jaś i Małgosia” w Nowym Sączu

11. Punkt Przedszkolny w Czuszowie

12. Przedszkole Publiczne w Bystra

Uczestniczące zespoły otrzymały dyplomy, nagrody oraz upominki dla dzieci i słodki poczęstunek. Wyróżnione grupy otrzymały dodatkowo elementy stroju krakowskiego oraz książki i słodycze.

Patronat medialny: "BLIŻEJ PRZEDSZKOLA - wychowanie i edukacja"

Termin: 2010-03-02
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny

Stowarzyszenie Nauczycielek Przedszkoli "Pawie Pióro"