Ogólnopolski przegląd plastyczny XX Festiwalu Sztuki Małego Dziecka

Dołączone pliki:

Regulamin Przeglądu Twórczości Plastycznej pod hasłem

Łódź

W naszym przeglądzie Łódź to nie tylko miasto, ale też środek podróży w świat przygód.

Może to być mała łódeczka, łupinka niewielka a może ogromny okręt czy biblijna arka.

Jesteśmy ogromnie ciekawi jaką ŁÓDKĄ przybędziecie do miasta Łodzi w swoich wspaniałych dziełach.

Przegląd skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Zostanie przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych:

a) Dzieci w wieku przedszkolnym

b) Dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Warunki uczestnictwa:

a) Prace indywidualne ZGODNE Z TEMATEM I HASŁEM PRZEWODNIM FESTIWALU mogą być wykonane dowolną techniką. Interpretacja hasła festiwalu jest dowolna.

KAŻDE DZIECKO MOŻE NADESŁAĆ TYLKO JEDNĄ PRACĘ.

b)Każde szkoła, przedszkole, placówka lub zespół pracujących wspólnie dzieci, może przysyłać do dziesięciu prac, bo to na instruktorze, animatorze, nauczycielu lub całym zespole spoczywa obowiązek decyzji o wyborze i zgłoszeniu konkretnych prac.

c) Format prac - A3 jednolity dla wszystkich, prosimy o nie „oprawianie” prac.

d) Praca powinna być na odwrocie podpisana przez rodziców dziecka w wykorzystaniem METRYCZKI zawierającej tytuł pracy, dane dziecka (imię, nazwisko, wiek), dane i adres placówki oświatowej lub pieczęć, imię i nazwisko wychowawcy oraz informacje licencyjne.

d) Prace należy dostarczać do

Przedszkola Miejskiego Nr 114

ul. Starosikawska 18

90 - 754 Łódź

w terminie do 17 kwietnia 2020 r.

e) Należy zabezpieczyć prace przed zniszczeniem w czasie przesyłki.

f) O wynikach przeglądu  powiadomimy do 20 maja  poprzez strony internetowe. Listy laureatów zostaną opublikowane na stronie  www.festiwalsztukimalegodziecka.pl

Prawa organizatora.

a) Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego reprodukowania prac na oficjalnej stronie www festiwalu w środkach masowego przekazu celem spopularyzowania przeglądu oraz w katalogu Festiwalu Sztuki Małego Dziecka.

A także podania do publicznej wiadomości listy wyróżnionych autorów nadesłanych prac.

b) Organizator zastrzega sobie prawo do wystawy nagrodzonych.

c) Nadesłanych prac organizatorzy nie zwracają !!!

d) Nagrody uzyskane w przeglądzie można będzie odbierać w czasie uroczystego otwarcia wystawy lub do dnia 30 czerwca w Przedszkolu Miejskim Nr 114 w Łodzi.  Organizator odsyła nagrody pocztą tylko na koszt laureata po uzgodnieniu.

Ocena prac.

a) Zgłoszone prace oceniane będą w poszczególnych grupach

(istnieje możliwość wyłonienia dodatkowych grup lub ich łączenia)

b) W skład jury wejdą przedstawiciele organizatorów festiwalu.

Przewidujemy  nagrody dla wyróżnionych uczestników festiwalu.

Na wystawę  prac laureatów i wręczanie nagród zapraszamy na wernisaż do Łodzi. Termin (ok 8.06.br) zostanie opublikowany wraz z listą laureatów.

Dodatkowe informacje udzielane będą w: Przedszkolu Miejskim Nr 114 w Łodzi  tel.42 616-00-42 lub w biurze festiwalu.

Jury zastrzega sobie prawo interpretacji regulaminu oraz podziału nagród.

Termin: 2020-04-17
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski