"Poezja Danuty Wawiłow w oczach dziecka"

Konkurs dodał(a) joanna fronczak

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Krzysztofa Strzałkowskiego.

Ogólnopolski konkurs plastyczny  pt.

„Poezja Danuty Wawiłow  w oczach dziecka”

Przedszkole nr 172 im. Danuty Wawiłow w Warszawie zaprasza dzieci 5 i 6 letnie ze szkół i przedszkoli do udziału w Ogólnopolskim Konkursie  Plastycznym pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy. Mamy nadzieję, że zaproponowana przez nas tematyka zainspiruje nauczycieli i dzieci do twórczego działania a także przyczyni się do popularyzacji twórczości Danuty Wawiłow

Organizator konkursu

Przedszkole nr 172 im. Danuty Wawiłow w Warszawie ul. Żytnia 71.

Honorowy Patronat

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy Krzysztofa Strzałkowskiego.

Cele konkursu:

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania  dzieci literaturą, a zwłaszcza poezją oraz zachęcenie do twórczej działalności plastycznej na podstawie utworów poetki Danuty Wawiłow.

Warunki uczestnictwa w konkursie

1. Konkurs jest skierowany do dzieci 5 i 6 – letnich z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Polski.

2. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w formacie A4 lub A3, dowolną techniką płaską.

3. Praca powinna zawierać krótką metryczkę przyklejoną z tyłu pracy:

Ø  tytuł wiersza do którego powstała ilustracja;

Ø  imię i nazwisko dziecka;

Ø  wiek dziecka;

Ø  imię i nazwisko opiekuna artystycznego;

Ø  dokładny adres przedszkola.

4. Prace będą oceniane tylko w kategorii indywidualnej

5. Każda placówka może nadesłać maksymalnie 3 prace.

6. Prace należy przesłać lub dostarczyć do siedziby Organizatora do 16.03.2020r. Po tym terminie prace nie będą przyjmowane. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe podczas przesyłki:

Przedszkole 172 im. Danuty Wawiłow

ul. Żytnia 71

01 – 149 Warszawa

7. Oceny i wyboru najciekawszych  prac dokona komisja powołana przez Organizatora Konkursu.

8.  Przy ocenie prac będą brane pod uwagę kryteria:

Ø  samodzielność

Ø  wyobraźnia

Ø  estetyka

9.  Do prac powinny być załączone: Karta zgłoszenia przedszkola/szkoły, zgody: rodziców/opiekunów prawnych oraz nauczycieli/opiekunów artystycznych, które dostępne są na stronie internetowej:

10.  Prace bez załączonych dokumentów nie będą oceniane przez komisję.

11.  Nadesłane prace przechodzą na własność Organizatora.

12.  Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć nagrodzonych prac na stronie internetowej Przedszkola nr 172 im. Danuty Wawiłow w Warszawie.

13.   Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 marca 2020 r.

14.  Dla laureatów przewidujemy nagrody, a dla wszystkich uczestników dyplomy.

15.  Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej przedszkola

16.  Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane przez Organizatora tylko w celu jego realizacji i doręczenia nagród i dyplomów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2018r, poz. 1000).

17.  Uczestnik konkursu ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich weryfikacji.

18.  W przypadku pytań informacji udzielają koordynatorzy  konkursu:

Ø Hanna Braciszewska

Ø Joanna Fronczak

Adres organizatora:

Przedszkole 172 im. Danuty Wawiłow, ul. Żytnia 71, 01 – 149 Warszawa.

Termin: 2020-03-16
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski