świąteczne ozdoby jak dawniej (dla seniorów)

Konkurs dodał(a) jagoda Jaszczyk

„Ozdoby bożonarodzeniowe inspirowane ozdobami naszych dziadków”

ORGANIZATOR:

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 233 W ŁODZI

UL. KOLUMNY 301

93-642 ŁÓDŹ

I. CELE KONKURSU:

– reaktywowanie tradycji tworzenia ozdób choinkowych lub świątecznych w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie,
– przypomnienie symboliki świąt Bożego Narodzenia,
– uwrażliwianie na dobry gest – stworzenie prezentu dla kogoś potrzebującego

II. ZASADY KONKURSU

1. Prace zgłoszone do konkursu muszą być pracami własnymi. Prace zakupione nie będą oceniane.

2. Prace przechodzą na własność organizatora, po dokonaniu wyboru prac zwycięskich trafią one jako prezent świąteczny do osób starszych, samotnych.

2. Do wykonania ozdób należy wykorzystać różnego rodzaju materiały (np.  metal, orzechy, suszone owoce, sznurek, pióra, skórę, korek, koronkę, słomę, modelinę, naturalne dodatki, które dostępne były około 50 lat temu).

3.Prace – ozdoby do postawienia lub powieszenia –  mają mieć formę przestrzenną.

4. Wielkość prac -  ozdoby nie przekraczające formatu kartki A4.

Prace dużych rozmiarów nie będą oceniane.

5. Prace powinny być podpisane: imię nazwisko, wiek dziecka, placówka z której pochodzi wraz z jej adresem i telefonem, imię i nazwisko opiekuna oraz jego mail i telefon.

6. Do pracy należy dołączyć zgodę rodzica/opiekuna na udział dziecka w konkursie:

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka...... w konkursie organizowanyym przez PM 233 w Łodzi pt:"Ozdoby świąteczne inspirowane ozdobami naszych dziadków". Zgadzam sie na ewentualne umieszczenie imienia i nazwiska na liście zwycięzców oraz fotografowanie pracy konkursowej, która przechodzi na własność organizatora konkursu. Praca staje się prezentem dla osoby starszej (samotnej).

Podpis rodzica/opiekuna

7. Każda ozdoba do powieszenia powinna być też zaopatrzona w zawieszkę (np. sznurek, wstążkę, itp.), która umożliwi zawieszenie jej i prezentację.

8. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora konkursu.
Kryteria oceny to:
– pomysłowość i oryginalność pracy,
– dekoracyjność i kolorystyka,
– stopień samodzielności wykonania
– dobór materiałów zgodnych z wymaganymi
– estetyka wykonania

9. Prace będą ocenianie w dwóch kategoriach:

3,4 latki

5,6 latki

w obu kategoriach komisja przyzna I, II, i III miejsca.

10. O otrzymaniu nagród rzeczowych przedszkola zostaną poinformowane drogą telefoniczną po 04.01.2020 r.

11. Dyplomy za udział oraz dla nauczycieli, chcących otrzymać podziękowania, zostaną przesłane drogą elektroniczną. Nagrody za I, II i II miejsca dotrą do zwycięzców droga pocztową.

11. Prace należy składać do dnia 19 grudnia 2019 r. (liczy się fizyczna obecność w placówce w tym dniu):

Przedszkole Miejskie nr 233 w Łodzi

ul. Kolumny 301

lub wysłać na podany adres, w dobrze zabezpieczony sposób.

12. Podsumowanie konkursu nastąpi w dniu 27 grudnia 2019 r. na stronie przedszkola - http://www.wikom.pl/pm233lodz oraz na fb placówki – Przedszkole Miejskie Nr 233 w Łodzi

Wysyłka nagród oraz dyplomów - po okresie świątecznym około 10 stycznia.

13. Prace konkursowe ucieszą osoby samotne i starsze, do których finalnie trafią.

14. Kontakt z koordynatorami konkursu – Jagodą Jaszczyk -691 738 945, Mariola Kotlicka – 602 176 497

15.  Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z uznaniem przez jej autora warunków niniejszego regulaminu.

Serdecznie zapraszamy!

Termin: 2019-12-19