Konkurs na teledysk piosenki kaszubskiej - przedłużony do 15.04.2019 r.

Konkurs dodał(a) Katarzyna Byczkowska

Przedszkole w Szemudzie

serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w

I edycji „Konkursu na teledysk piosenki kaszubskiej”

Honorowy patronat nad konkursem:

Kurator Oświaty w Gdańsku,

Wójt Gminy Szemud

Merytoryczny patronat nad konkursem:

Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

W załączniku przesyłamy regulamin konkursu, zgodę na wykorzystanie wizerunku, klauzurę informacyjną oraz kartę zgłoszenia.

Informacje dodatkowe na temat naszego konkursu:

Artykuł w Dzienniku Bałtyckim:

Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku:

CEL GŁÓWNY KONKURSU:

• przygotowanie teledysku przedstawiającego piosenkę regionu kaszubskiego;

• przedstawienie interpretacji ruchowej oraz inscenizacji muzycznej.

CELE DODATKOWE:

• budzenie zainteresowania tradycjami kaszubskimi, strojem regionalnym i gwarą,

• kształtowanie tożsamości kulturowej,

• wzmacnianie poczucia zakorzenienia, kształtującego poczucie przynależności do określonego terytorium, miejsca, wspólnoty i kultury,

• wdrażanie do nowych technologii,

• rozwijanie kreatywności i wyobraźni.

REGULAMIN:

- Konkurs skierowany jest dla grup przedszkolnych w wieku: 3 - 6 lat.

- Aby wziąć udział w konkursie wystarczy nagrać kamerą, aparatem lub telefonem teledysk przedstawiający folklor regionu kaszubskiego,

- Należy wypełnić Kartę zgłoszenia oraz Zgody na wykorzystanie wizerunku i przesłać je wraz z nagraniem na adres:  k.byczkowska@sp.szemud.pl  lub na adres:
Przedszkole, ul. Szkolna 4, 84-217 Szemud.

- Nagrania zostaną ocenione w kategoriach wiekowych: 3,4 – latki oraz 5,6-latki

- Z każdej kategorii wiekowej placówka może nadesłać jedno nagranie

- W nagraniu może uczestniczyć do 9 osób,

- nagranie nie może być dłuższe niż 4 minuty,

- Nadesłane nagrania zostaną ocenione przez niezależne jury, w którego wkład wejdą osoby na co dzień związani z muzyką,

- Jury przyzna I, II, III miejsce w każdej z kategorii wiekowej,

- Jury ma możliwość przyznania nagrody Grand Prix dla teledysku wybitnie wyróżniającego się.

- Oceniana będzie kreatywność w doborze formy wyrazu, ogólny wyraz artystyczny, dodatkowe elementy (np. wykorzystanie rekwizytów i dekoracji).

- Nagranie prosimy przesyłać na adres:

k.byczkowska@sp.szemud.pl

do 15.04.2019 r., przez stronę https://wetransfer.com/ (jest to bezpieczna strona umożliwiająca darmowe przesyłanie plików o dużych rozmiarach) lub na płycie DVD na adres:

.

Przedszkole w Szemudzie

84-217 Szemud

- W nagraniu nie może pojawić się logo przedszkola lub jakakolwiek informacja z którego przedszkola pochodzi nagranie.

- nagrania zostaną umieszczone na naszym przedszkolnym kanale na YouTube (linki do nagrań zostaną przesłane na email podany w zgłoszeniu)

- Termin rozstrzygnięcia do 26.04.2019: r. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej przedszkola w Szemudzie http://przedszkole.szemud.pl/ do 30.04.2019 r.

- Nagrody zostaną przekazane osobiście lub przesłane pocztą na adres wskazany w zgłoszeniu. Dodatkowo, każda placówka otrzyma dyplom a nauczyciele otrzymają podziękowania.

Werdykt jury jest ostateczny

Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu „konkursu na teledysk piosenki kaszubskiej”.

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorami konkursu pod numerem telefonu 501362318 lub na podany email ( k.byczkowska@sp.szemud.pl w tytule prosimy umieścić informację „Konkurs na teledysk piosenki kaszubskiej”): Katarzyna Byczkowska.

Termin: 2019-04-15
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny