Konkurs plastyczny "Świat sztućcami malowany"

Konkurs dodał(a) Magdalena Fronia

Regulamin ogólnopolskiego konkursu plastycznego

„Świat sztućcami malowany”

Organizator: Przedszkole Miejskie nr 4 w Świętochłowicach

Adresat konkursu: dzieci w wieku 3-6-lat z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z całej Polski.

Cele konkursu:

- wyzwalanie kreatywności wśród dzieci;

- rozwijanie wrażliwości estetycznej;

- zaciekawienie nowymi technikami plastycznymi.

Warunki uczestnictwa:

Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej za pomocą farb i sztućców. Tematyka pracy jest dowolna, ważna jest technika wykonania. Prace należy przysłać na adres placówki w wyznaczonym terminie.

Każda praca powinna posiadać przyklejoną na odwrocie metryczkę, która będzie zawierać:

- imię i nazwisko dziecka;

- wiek dziecka;

- tytuł pracy;

- nazwę, adres, adres mailowy i numer kontaktowy do placówki, z której jest nadsyłana;

- imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego;

- adres mailowy nauczyciela prowadzącego (w celu wysłania podziękowania za udział w konkursie).

Technika: malowanie farbami za pomocą sztućców, format prac A4.

Kryteria oceny prac: oryginalność, pomysłowość, twórcze podejście do tematu, samodzielność pracy dziecka, ogólne wrażenie estetyczne. Prace będą oceniane przez niezależne jury powołane przez organizatora.

Ilość prac nadesłanych z placówki: maksymalnie 2.

Termin nadsyłania prac: 5 kwietnia 2019 roku (liczy się data stempla pocztowego).

Rozstrzygnięcie konkursu: 15 kwietnia 2019 roku.

Lista nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie www.blizejprzedszkola.pl oraz na stronie internetowej Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świętochłowicach www.pm4swietochlowice.pl.

Prace plastyczne nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność organizatora.

Autorzy I, II i III miejsca otrzymają nagrody i dyplomy, które zostaną wysłane pocztą na adres placówki. Organizator zastrzega sobie możliwość przyznania dodatkowo wyróżnienia za szczególne walory artystyczne pracy.

Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody rodzica/opiekuna prawnego oraz na przetwarzanie danych osobowych dzieci na potrzeby konkursu. Do prac prosimy o dołączenie w formie pisemnej poniższego oświadczenia:

Zgoda na udział w konkursie plastycznym

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka ……………………………………..

w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Świat sztućcami malowany” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 4 w Świętochłowicach.

………………………………………………

Data i podpis rodziców/opiekunów prawnych

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Dane osobowe  dziecka  będą  przetwarzane  przez  Przedszkole Miejskie nr 4 w Świętochłowicach w celu rozstrzygnięcia konkursu pt. „Świat sztućcami malowany” stosownie do postanowień ustawy z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. 2018r., poz. 1000) oraz Rozporządzenia  Parlamentu  Europejskiego  i  Rady  (UE)  2016/679  z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie  ochrony osób  fizycznych   w   związku   z   przetwarzaniem  danych  osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

……………………………………………….

Data, podpis rodziców/opiekunów prawnych

Prace należy przesłać na adres organizatora:

ul. Mielęckiego 19

41-603 Świętochłowice

z dopiskiem „Konkurs plastyczny”.

Telefon kontaktowy: 32 245 27 85

Koordynatorzy konkursu: Magdalena Fronia, Agnieszka Rzepka, Justyna Jęczmyk