OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY - WIOSNA W OGRODZIE

Konkurs dodał(a) Kinga Latacz

Przedszkole Miejskie nr 40 w Sosnowcu
zaprasza przedszkolaków, ich rodziców oraz opiekunów
do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym pt.:

„Wiosna w ogrodzie”

Konkurs polega na wykonaniu zdjęć budzącej się do życia wiośnie w ogrodzie i/ lub parku przez rodziców lub nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Prace należy wysłać organizatorom do 08 kwietnia 2019 r.

Ideą konkursu jest:

- Rozpowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki.

- Uwrażliwienie dzieci na piękno wiosennej przyrody.

- Rozbudzanie fantazji i wyobraźni twórczej dziecka.

- Promowanie aktywności twórczej dzieci.

Regulamin:

1. Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie Nr 40 w Sosnowcu

2. Prace należy przesyłać w zabezpieczonej przed uszkodzeniami kopercie na adres:

Przedszkole Miejskie Nr 40

ul. Gwiezdna 16 d

z dopiskiem „Wiosna w ogrodzie – konkurs fotograficzny”

3. Konkurs skierowany jest do dzieci (3-6 lat) ich rodziców oraz nauczycieli przedszkoli.

4. Format nadesłanych fotografii – format A4.

5. Fotografie powinny być opatrzone na odwrocie metryczką wykonaną komputerowo zawierającą: tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora, telefon kontaktowy, nazwę i adres placówki  (w tym adres e-mail), imię i nazwisko opiekuna.

6. Zgłaszając prace uczestnik dołącza oświadczenie ze zgodą rodziców dzieci (prawnych opiekunów dzieci), na ich publikację na stronie internetowej przedszkola pod adresem: PRZEDSZKOLE40.EDUPAGE.ORG oraz w materiałach związanych z konkursem tj. galeria fotograficzna.

7. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest dołączenie OŚWIADCZENIA UCZESTNIKA KONKURSU (załącznik nr 1).

8. Prace, które nie spełniają powyższych warunków nie będą brane pod uwagę.

9. Nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z uznaniem niniejszego regulaminu oraz oświadczeniem praw autorskich bez naruszenia praw osób trzecich do nadesłanych zdjęć i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 28.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883).

10. Prace nie będą zwracane. Fotografie przechodzą na własność organizatora.

Rozstrzygnięcie konkursu:

• Nadsyłanie prac – do 8 kwietnia 2019r. (liczy się data wpływu do placówki)
  • Ogłoszenie wyników 12  kwietnia 2019r.
  • Wystawa fotograficzna z nadesłanymi zdjęciami: kwiecień/maj 2019r. w ramach obchodów Dni Ziemi i Wiosny

Nagrody:

•  Zwycięzcy konkursu o wynikach zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.
  •  Z grona uczestników zostaną wyłonieni laureaci (I, II, III miejsce), którzy dostaną nagrody oraz dyplomy.
  • Nagrody i dyplomy otrzymają pocztą.
  • Osoby nie nagrodzone, oraz nauczyciele którym będzie zależało na potwierdzeniu uczestnictwa w konkursie, prosimy o dołączenie zaadresowanej koperty A4 ze znaczkiem.
  • Nadesłane zdjęcia będą oceniane przez Jury konkursowe, powołane przez organizatora.
  • Kryteria oceny prac to:

- praca zgodna z tematem konkursu;
- nowatorski pomysł ujęcia tematu,
- ogólny wyraz artystyczny,
- walory artystyczne, estetyka i jakość fotografii;

• Decyzja Jury o przyznaniu nagrody jest ostateczna i nie przysługuje od niej prawo odwołania.

Informacje i pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres e-mail:

kinga_latacz89@op.pl, mkaczmarczyk20@wp.pl
Kontakt tel. (32) 263 32 72
Koordynator: Kinga Latacz, Magdalena Kaczmarczyk

ZAŁĄCZNIK 1 OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA KONKURSU

Oświadczam, że zapoznałam/- em się z regulaminem konkursu

„Wiosna  w ogrodzie”- konkurs fotograficzny

organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 40 w Sosnowcu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie oraz upublicznianie moich danych osobowych oraz danych mojego dziecka ……………………………………………………... w celach związanych z konkursem. Wyrażam również zgodę na nieodpłatne przekazanie praw autorskich do prac, na rzecz organizatora konkursu.

Data/miejscowość                                                                                    Podpis

……………………………………………..                                          ……………………………………………

Termin: 2019-04-08