Magia świątecznych dekoracji

Konkurs dodał(a) Agnieszka Chudzik

Wyniki konkursu „Magia Świątecznych Dekoracji”

Przedszkole nr 20 zorganizowało w tym roku II edycję ogólnopolskiego konkursu artystycznego pt. „Magia Świątecznych Dekoracji”.

Jego celem było rozbudzenie zainteresowań artystycznych, wrażliwości na piękno otaczających nas darów przyrody, kształtowanie umiejętności wykorzystania różnorodnych materiałów oraz wprowadzenie w magiczny nastrój świąt.

Konkurs spotkał się z dość dużym zainteresowaniem. Brało w nim udział 50 przedszkoli z całej Polski.

Jury w składzie:

• Agata Cała – nauczyciel przedszkolny
  • Elwira Pope – nauczyciel przedszkolny
  • Agnieszka Chudzik – nauczyciel przedszkolny

oceniając prace, brało pod uwagę: pomysłowość i oryginalność, różnorodność wykorzystanych materiałów (dary natury, niepotrzebne materiały), wyeksponowanie koloru czerwonego i zielonego oraz trwałość pracy.

Wybór trzech  pierwszych miejsc był bardzo trudny dlatego jury postanowiło przyznać dodatkowo 3 wyróżnienia oraz nagrodę publiczności, wybraną przez odwiedzających wystawę gości.

Wyniki:

I miejsce – Lidia Lenard Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie opiekun Agnieszka Sim

II miejsce – Prasałek Patryk Przedszkole Samorządowe w Pacanowie op. Barbara Żurek

III miejsce – Klaudia Bębenek Miejskie Przedszkole nr 54 w Sosnowcu op. Joanna Kozieł

Wyróżnienia zdobyli:

1. Kacper Pajka Szkoła Podstawowa nr 3 w Pcimiu – Suchej  op. Halina Jaśkowiec
  2. Julia Nowik – Przedszkole nr 174 w Poznaniu op. Wanda Frąckowiak
  3. Magda Polińska Publiczne Przedszkole nr 8 w Opolu op. Sylwia Kowalczyk, Ewa Postępska

Nagrodę publiczności, wybraną przez odwiedzających wystawę gości zdobył:

Tomasz Siemiński Przedszkole Samorządowe w Pacanowie n. Żurek Barbara

Wszystkie prace można podziwiać w Przedszkolu nr 20 w Rybniku – Boguszowicach ul. Czwartaków 1,  44-53  do 10 stycznia 2010.

Wygranym serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział i zaangażowanie. Nagrody, podziękowania oraz dyplomy, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią prześlemy pocztą po 02.01.2010 roku.

Termin: 2009-12-14
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski