KONKURS "PODRÓŻE PO POLSCE" - ILUSTROWANY PRZEWODNIK PO MOIM KRAJU

Konkurs dodał(a) Anna Wnuk-Przegalińska

PRZEDSZKOLE NR 42 W LUBLINIE

włączając się w obchody Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

ZAPRASZA DO UDZIAŁU W MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNO-LITERACKIM:

„PODRÓŻE PO POLSCE” – ILUSTROWANY PRZEWODNIK PO MOIM KRAJU

Cele konkursu:

1. Rozbudzanie zainteresowań dzieci krajem ojczystym.
  2. Budzenie uczuć miłości i przywiązania do rodzinnego kraju.
  3. Zachęcanie do przedstawiania w formie plastycznej polskich krain geograficznych, zabytków i charakterystycznych budowli wybranych polskich miast, symboli związanych z regionami Polski ukrytych w podaniach, przysłowiach, legendach, bajkach.
  4. Stworzenie okazji do rozwijania zdolności plastycznych dzieci.
  5. Rozwijanie umiejętności literackich dzieci.
  6. Wymiana doświadczeń między nauczycielami.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4 – 6 lat.

2. Warunkiem uczestnictwa jest stworzenie przez dziecko, przy niewielkiej pomocy nauczyciela, ilustrowanego przewodnika, poprzedzonego ułożonym wspólnie z nauczycielem wierszem na temat „Polska – ukochany Kraj”.

3. Format przewodnika A4 lub A5, maksymalna ilość stron zawierających ilustracje zabytków, charakterystycznych budowli i znanych miejsc wybranych polskich miast– 10.

4. Wiersz powinien być napisany komputerowo i znajdować się na początku przewodnika.

5. Każda ilustracja powinna być opisana, czyli powinna zawierać nazwę np. budowli, zabytku, miejsca, symbolu oraz nazwę miasta, w którym się ono znajduje.

6.  Na konkurs można zgłaszać tylko prace indywidualne, liczba prac z jednej placówki max 3.

7. Każda praca powinna być opatrzona metryczką (czcionka Times New Roman 14) zawierającą: imię  i nazwisko dziecka, wiek, adres przedszkola, numer telefonu, e-mail, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana praca. Metryczkę prosimy zamieścić na okładce pracy (z przodu).

8. Oceny nadesłanych prac dokona komisja powołana przez Organizatora.

9. Autorzy trzech najciekawszych prac otrzymają dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i podziękowania przesłane drogą elektroniczną.

10. Nadesłane prace nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność organizatora.

11.  Nadesłanie prac jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych  zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

12. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83) oraz publikacji tych prac w Internecie na stronie internetowej (www.p42.lublin.eu) i facebookowej przedszkola.

13.  Prace należy przesyłać do 21 maja 2018 r. na adres:

ul. Przyjaźni 3

z dopiskiem: KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

14.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 maja 2018r. Wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej i facebookowej przedszkola.

15. Laureaci konkursu zostaną poinformowani o wynikach indywidualnie, drogą telefoniczną lub elektroniczną.

16. Wszelkich informacji udzielają organizatorzy konkursu:

Monika Charmas monikacharmas@wp.pl

Agnieszka Włodarczyk tel.514 427 632

Anna Wnuk-Przegalińska 602 225 236

ul. Przyjaźni 3

e-mail: poczta@p42.lublin.eu

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie!

Termin: 2018-05-21
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski