Powiatowy Konkurs Recytatorski dla dzieci 6-letnich: "W lesie"

Konkurs dodał(a) Jadwiga Daniek - Salawa

„W lesie” – powiatowy konkurs recytatorski.

Dnia 25 kwietnia 2018 r. na auli widowiskowej w Regionalnym Centrum Oświatowo- Sportowym w Dobczycach odbył się powiatowy konkurs recytatorski dla dzieci 6 -letnich. W konkursie, który już po raz dziewiąty zorganizowała Jadwiga Daniek-Salawa - nauczycielka Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach, udział wzięło dwudziestu pięciu uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z różnych miejscowości powiatu myślenickiego. Konkurs otworzyła pani wiceburmistrz Halina Adamska – Jędrzejczyk wraz z panią Małgorzatą Bartnik – dyrektorem przedszkola, serdecznie witając  zgromadzonych. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz czasami wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był wysoki, dlatego konkursowa komisja miała bardzo trudną pracę. W przerwie, kiedy obradowała, dzieci uczestniczyły w niezwykle ciekawym spotkaniu autorskim z panem Jackiem Cudnym z Włocławka, który podczas ciekawych zajęć rozdawał przedszkolakom i ich wychowawczyniom swoje audiobooki. Później chętne dzieci miały możliwość zakupić książkę i otrzymać autograf od autora.

Komisja konkursowa w składzie:

mgr Teresa Kowalczyk

mgr Anna Stożek

mgr Piotr Przęczek

wyłoniła następujących laureatów:

Równorzędne I miejsca:

Aleksandra Ćwierz z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Borzęcie, która recytowała wiersz: „Rozrzutny wróbel” J. Brzechwy

Hanna Korga z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” w Myślenicach, która recytowała wiersz: „Ptasie radio” J. Tuwima

Równorzędne II miejsca:

Jakub Zięba z Samorządowego Przedszkola w Tokarni, który recytował wiersz: „W ogródku” D. Gellner

Daniel Krzemień z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Myślenicach, który recytował tekst: „Grzyby” J. Brzechwy

Równorzędne III miejsca:

Małgorzata Rychlicka z Zespołu Placówek Oświatowych w Krzczonowie, która recytowała wiersz: „Ptasie plotki” J. Brzechwy

Milena Wania z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach, która recytowała wiersz: „Pożar w lesie” K. Nowackiej

Równorzędne wyróżnienia:

Natalia Bugaj z Samorządowego Przedszkola w Raciechowicach, która recytowała wiersz: „Wilk i sarenki” M. Woźnej

Gabriella Żurek z Samorządowego Przedszkola w Tenczynie, która recytowała wiersz: „Przy mrowisku” M. Konopnickiej

Lena Kołodziej z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Dobczycach, która recytowała wiersz: „Grzybobranie” Z. Dmitroca

Aleksandra Misior z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Dziekanowicach, która recytowała wiersz: „Wiosenne porządki” J. Brzechwy

Nikodem Zabłocki z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Zasani, który recytował wiersz: „Jelonek Bronek” E. Rozdoby

Sandra Kiełtyka z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Nowej Wsi, która recytowała wiersz: „Spóźniony słowik” J. Brzechwy

Adam Stasik z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Kornatce, który recytował wiersz: „Z lasu” M. Konopnickiej

Dzięki Sponsorom, zarówno dzieci, jak i towarzyszące im osoby, mogły liczyć na poczęstunek. Wszyscy laureaci i uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane również przez Sponsorów, których pozyskała organizatorka konkursu.

Sponsorzy:

- Starostwo Powiatowe w Myślenicach,

- Gminna Spółdzielnia ”Samopomoc Chłopska” w Dobczycach,

- Piekarnia „Dom chleba” w Nowej Wsi,

- Hurtownia „Jan” w Dobczycach,

- Biuro rachunkowe „Factura” w Myślenicach,

- Urząd Miasta i Gminy w Dobczycach.

Jadwiga Daniek-Salawa

Termin: 2018-04-16