Konkurs plastyczny ZABAW(K)A

Konkurs dodał(a) Agnieszka Kucharska

1. Przedmiotem tegorocznego Przeglądu Twórczości dziecięcej w ramach 18 Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Małego Dziecka, jest konkurs na projekt autorskiej zabawki dziecięcej, zaprojektowanej przez dzieci dla dzieci.

2. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

3. Kryteria oceny:
  • Spełnienie marzeń i fantastyka – projekt zabawki, na którą czeka każde dziecko, o której marzy, która może być dzisiaj trudna do wykonania, ale może w przyszłości? Kto wie?
  • Estetyka i dizajn – rodzaj użytych materiałów i kolorystyka i forma zabawki to zaklęte w niej piękno, które każdy rozumie na swój sposób,  żeby chciało się ją „zjeść oczami”.
  • Ekologia – naturalne materiały, wykorzystanie niepotrzebnych już produktów, tworzyw to troska o środowisko, o nas.
  • Bezpieczeństwo i dbałość o małe dzieci  -  brak niebezpiecznych elementów dla dziecka w każdym wieku.
  • Mój pomysł na super zabawkę – innowacyjność: takiej zabawki jeszcze nie ma, nikt jeszcze nie wymyślił, moja jest pierwsza!
  • Funkcjonalność – można się nią bawić „bez końca”, żeby nie znudziła się po „pięciu minutach”, żeby chciało się do niej wracać.
  • Wpływ na rozwój dziecka – zabawka, która uczy i rozwija, zachęca dziecko  do kreatywnego myślenia, do stawiania sobie pytań.
  • Opis i wykonanie planszy projektu zabawki przysłanej na konkurs –  praca jak obraz: czytelny i prosty komunikat wizualny np.  co to? jak wygląda?  dla kogo?  dla dzieci w jakim wieku?, jak to działa?, co zawiera? itd., itd.

1. Warunki uczestnictwa:
    a) Prace indywidualne na temat „Projekt zabawki” mogą być wykonane dowolną techniką. Ważny jest czytelny opis, instrukcja lub wizualna prezentacja.
    Nie przysyłamy zabawek, konkurs dotyczy projektu, nie realizacji. KAŻDE DZIECKO MOŻE NADESŁAĆ TYLKO JEDNĄ PRACĘ.

b)Każde ognisko plastyczne, grupa, klasa lub zespół pracujących wspólnie dzieci, może przysyłać do pięciu prac, bo to na instruktorze, animatorze, nauczycielu lub całym zespole spoczywa obowiązek decyzji o wyborze i zgłoszeniu konkretnych prac.

c) Format prac (420 x 594 mm ), w formie plansz - plakatów. Prosimy o „nieoprawianie” prac.Prace zostaną oprawione przez organizatorów na potrzeby ekspozycji.

d) Praca powinna być na odwrocie podpisana - tytuł pracy, dane dziecka (imię, nazwisko, wiek), dane i adres placówki oświatowej, nazwisko wychowawcy.

2.  Prace należy dostarczać do:

Przedszkola Miejskiego nr 114

ul Starosikawska 18

w terminie do 15 kwietnia 2018 r.

3. Należy zabezpieczyć prace przed zniszczeniem w czasie przesyłki.

4. O wynikach konkursu  powiadomimy do 15 maja poprzez strony internetowe.

5. Listy laureatów zostaną opublikowane na stronie: www.festiwalsztukimalegodziecka.pl

6. Prawa organizatora.
    a) Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego  reprodukowania prac w środkach masowego przekazu celem spopularyzowania konkursu oraz w katalogu Festiwalu Sztuki Małego Dziecka. A także podania do publicznej wiadomości listy wyróżnionych autorów nadesłanych prac.

b) Organizator zastrzega sobie prawo do wystawy nagrodzonych prac jak również do rozesłania z przesłaniem do innych instytucji i placówek oświatowych na terenie Europy.

c) Nadesłanych prac organizatorzy nie odsyłają. Nadesłane prace można odbierać indywidualnie po zakończeniu Festiwalu u organizatora.

d) Nagrody uzyskane w konkursie można będzie odbierać w czasie uroczystego otwarcia wystawy ww Muzeum Miasta Łodzi oraz w terminie późniejszym w Przedszkolu Miejskim nr 114 w Łodzi. Organizator odsyła nagrody pocztą tylko na koszt laureata po uzgodnieniu.

7. Ocena prac.

a) W skład jury wejdą przedstawiciele organizatorów festiwalu, artyści - projektanci form przemysłowych, pedagog, psycholog.

8. Przewidujemy nagrody dla wyróżnionych uczestników festiwalu.

9. Na wystawę  prac laureatów i wręczanie nagród zapraszamy na wernisaż w Muzeum Miasta Łodzi  w czerwcu 2018 r.

10. Jury zastrzega sobie prawo interpretacji regulaminu oraz podziału nagród.

Termin: 2018-04-15
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski